الفبا: این که ورزش از فضای سرگرمی و فرهنگی خود به واسطه جلب مخاطب به هر قیمت فاصله گرفته است و برخی از مجریان با وجود اعتراض بسیاری از فرهیختگان در اشاعه فضای لومپنی ورزش نقش جدی دارند ،شکی نیست. اما وقتی تعطیلی چند روزه برنامه نود باعث مقایسه های نادرست و بی ربط یک مجری و یک هنرمند نام آشنا می شود جای شگفتی است !

الفبا – پریا محمدعلی، این روزها رسانه ملی در حالی بی میل به پخش شدن برنامه پربیننده ۹۰ نشان می دهد که بررسی یک موضوع حاکی است  تاثیرات منفی ترویج فرهنگ عوام گرایانه برنامه نود در مواجهه با موضوع فوتبال به گونه ای است که  از سوی کارشناسان و دست اندرکاران مسایل فرهنگی مورد انتقاد است . اشاعه ادبیات غیر محترمانه  ،کم و بیش  واکنش بسیاری از دلسوزان ورزش  را به همراه داشته است . این موضوع که البته با رفتار گستاخانه مجری روبرو می شود به گونه ای است که برخی مجریان ورزشی نیز از پیروی از این روش  برای موفقیت استقبال کرده اند.در واقع  اگر حضور مجریان با متانت نبود هرگز توازن لازم در این زمینه را شاهد نبودیم و حاشیه ها جای متن را با قدرت می گرفتند که بی تعارف تا اندازه ای گرفته اند.

این موضوع به زعم برخی  باعث نگرانی  شده و این روزها دستمایه مقایسه فردوسی پور و مهران مدیری است ، به نحوی که اعلام می کنند مدیران این سازمان بین دو مجری معروف خود فرق قائل می شوند .

البته  در مورد حذف نود از کنداکتور شبکه سه به اندازه کافی بحث شده و گویا قرار است  پخش آن از این هفته از سر گرفته شود. این وسط فقط یک نکته بامزه از قلم افتاد که حیف است ناگفته باقی بماند. وقتی از معاون سیما پرسیدند چرا بازی انگلیس و اسپانیا را از شبکه ورزش پخش نمی‌کنید، جناب میرباقری فرمودند:«چون زیرساخت‌های فنی فراهم نیست، متأسفانه مردم همه کشور به شبکه ورزش دسترسی ندارند.»

موافقان مقایسه این دو شخصیت در نوشته های خود آورده اند: حالا انگار بازی تقریبا دوستانه انگلیس و اسپانیا برای مردم ما حکم نان شب را دارد. جالب است یادآوری کنیم فروردین۹۴ بازی نادر و مهم ایران و سوئد از همین شبکه ورزش با زیرساخت‌های ضعیف(!) روی آنتن رفت تا مهران مدیری سریال شکست‌خورده «در حاشیه» را سر ساعت روی آنتن شبکه سه داشته باشد. به هر حال یک فرقی باید بین فردوسی‌پور و مدیری باشد دیگر!