الفبا: در ده ماهه نخست سال ۹۷ شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام، در جایگاه نخست حجم تولیدات محصولات پتروشیمیایی صنایع پتروشیمی کشور قرار گرفت.

 

به گزارش الفبا به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام، با تکیه بر دانش و توانمندی کارشناسان و متخصصان داخلی خود و با سرلوحه قرار دادن شعار شرکتی پویا با تکیه بر قانون‌مداری، خرد ورزی و مشارکت عمومی ضمن حمایت از کالای ایرانی، توانست جایگاه نخست تولید صنایع پتروشیمی کشور را در کارنامه خود ثبت کند.
بر اساس گزارش مدیریت برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی که به صورت ماهیانه منتشر می‌شود، شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام با تولید بیش از ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار تن انواع محصولات پتروشیمیایی، در مجموع با دستیابی به رقم ٩/٣٣ درصد از کل تولیدات صنعت پتروشیمی کشور به لحاظ حجم تولید در رتبه نخست قرارگیرد .

شایان ذکر است شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام با استفاده از خوراک میعانات گازی، نفتا، متانول و نمک استحصالی از آب دریا و تولید انواع محصولات پایه‌ای و اصلی همچنین تولید پلیمرهای با ارزش افزوده بالا و کیفیت مطلوب جهت استفاده صنایع پایین دستی همواره بعنوان یکی از صنایع پیشتاز در عرصه پتروشیمی کشور مطرح است.