الفبا : نقش گم شده اتحادیه نمایشگاه داران باعث شده است تا یک بار دیگر حضور دلالان در بازار افزایش یابد و همین مسئله باعث شود تا دوباره بازار خودروی کشور به چالش کشیده شود و شاهد گرانی خودرو باشیم.

به گزارش الفبا، این روزها در رسانه‌ها مصاحبه‌هایی از اعضای هیات ریئسه اتحادیه نمایشگاه داران منتشر می‌شود و به هر بهانه‌ای خودروسازان را مورد اتهام قرار می‌دهند. روزی قیمت‌ها را بهانه می‌کنند و روزی توان تولید را ؛ اما حالا که خودروسازان به فکر افزایش تولید هستند، صحبت علیه آن‌ها دور از انصاف است.

اتحادیه خودروی تهران که وظیفه ساماندهی نمایشگاه داران و رسیدگی به شکایات مردم از آنها را بر عهده دارد تا به عنوان یک نهاد بر عملکرد نمایشگاه داران نظارت کند، کاری در مورد نظارت انجام نمی‌دهد و به جای آرامش دادن به بازار، آتش در خرمن بازار می‌افکند.

این اتحادیه با عدم نظارت روی بازار باعث شده تا طی روزهای گذشته باز هم شاهد ورود دلالان به بازار خودرو باشیم و سیل صعودی قیمت‌ها در بازار حرف اول را بزند.

حالا چرا این اتحادیه تا این حد به وظیفه نظارتی خود بی تفاوت است می‌تواند چندین دلیل داشته باشد و اساسی‌ترین دلیل آن نمایشگاه داری خود اعضا است که بدون شک تشنج در بازار و افزایش قیمت در بازار برای آنها نیز سود خوبی را به همراه دارد.

بهتر است اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو به جای مصاحبه‌های بی‌جهت، در عمل کاری برای ارزان شدن خودروها انجام دهند.

بی شک رئیس فعلی اتاق اصناف که روز گذشته از سوی وزیر صنعت حکم خود را دریافت کرد باید نگاه ویژه‌ای به این موضوع و نقش اتحادیه نمایشگاه داران که تا این جای کار کم رنگ بوده است داشته باشد.