الفبا : الیاس حضرتی، نماینده مجلس از استعفای وزیر بهداشت خبر داد.

به گزارش الفبا، حضرتی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت :
متاسفانه با خبر شدم دکتر حسن قاضی زاده هاشمی در اعتراض به کاهش بودجه‌ سلامت، استعفا داده و چند روزی است در جلسات هیات دولت شرکت نمی‌کند.

این نماینده مجلس افزود : وظیفه تمام دلسوزان است که مانع از استعفای ایشان شوند و امیدوارم به زودی وزیر بهداشت دوباره در دولت حاضر شوند.

حضرتی همچنین در گفتگو با ایسنا اظهار کرد : آقای قاضی زاده هاشمی نسبت به بودجه بخش سلامت اعتراض دارند و در این رابطه بحثشان شده است.

وی اعلام نمود : ایشان سه چهار جسله است که در جلسات هئیت دولت شرکت نمی‌کند و استعفای خود را نیز تقدیم رئیس جمهور کرده است.

در همین حال یک منبع آگاه در صنعت بیمه به الفبا گفت : انگیزه اصلی وزیر از این استعفا، عدم موافقت دولت با بودجه در خواستی بیمه سلامت بوده است. به نظر می‌رسد عدم شفافیت در هزینه کرد ارقام دریافتی از صنعت بیمه توسط وزارت بهداشت و عدم تمکین در ارائه گزارش پیرامون این هزینه‌ها به صنعت بیمه اثرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

همچنین چالش‌ها ماه‌های اخیر صنعت بیمه و وزارت بهداشت موجب نا رضایتی موجی از بیمه گذاران و مردم شده است که از بیمه‌ها توانگری لازم را برای تامین خسارت و آرامش در جامعه انتظار دارند.