الفبا: معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه شبکه سازی اشتغال در کشور ایجاد شده است گفت: در شبکه گردشگری کشور از ابتدای امسال تاکنون افزون بر هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

 

به گزارش الفبا،  محمدمهدی تندگویان در همایش رایحه مروت و نخستین گردهمایی سازمان های مردم نهاد، گروههای جهادی و تشکل های سیستان و بلوچستان که در سرسرای سردار شهید محبعلی فارسی زابل برگزار شد افزود: سیستان و بلوچستان به عنوان جوان ترین استان کشور و با وجود امکانات کم دارای استعدادهای زیادی است.

وی اظهار داشت: این استان از جاذبه های گردشگری فراوانی برخوردار است که بسیاری از گردشگران خارجی با حضور در این استان می توانند از جاذبه های باستانی، تاریخی و طبیعت بکر این نقطه از ایران اسلامی استفاده کنند.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: اشتغال بویژه برای جوانان مهم ترین نیاز سیستان وبلوچستان است که با مدل های مختلف اشتغال های زود بازده می توان این مشکل را حل کرد.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون تسهیلات از طریق بانک رسالت و صندوق کارآفرینی امید برای جوانان سطح کشور اختصاص یافته که سیستان و بلوچستان ۱۰۰ درصد این سهم اعتبارات را وصول و به متقاضیان واگذار کرده است.

در پایان این مراسم از گروه های جهادی و سمن های فعال سیستان و بلوچستان با حضور معاون امور ساماندهی جوانان وزارت ورزش و جوانان، مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان، امام جمعه زابل، معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه زابل، مدیرکل نوسازی مدارس و مسئولان شمال این استان تجلیل شد.