الفبا: رسانه ها روز گذشته خبر از انتصاب وحید قبادی دانا با فشار سید محمد خاتمی به ریاست سازمان بهزیستی دادند.

 

به گزاش الفبا، وضعیت این روزهای سازمان تامین اجتماعی ، انتصاب معاون تعاون فاقد رزومه و مطرح شدن یک گزینه رسانه ای و فاقد تخصص به ریاست صندوق بازنشستگی نگرانی نمایندگان را در مورد آینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پی داشته است.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در مورد انتصابات اخیر و گزینه های مطرح در گفتگو با الفباخبر گفت: اخیرا انتصابات فقط سیاسی و سفارشی شده اند. به هر حال آن شرایطی که یک فرد برای انتخاب لازم است داشته باشد را این افراد ندارند. این امر هم سبب ناکارآمدی ها و اسیب های فراوانی می شود که دودش به چشم مردم می رود.

عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: اینگونه انتصابات باعث می شود که خود دستگاه ها هم ضرر کنند. در این برهه که کشور نیازمند افراد توانمند و باتجربه و البته جوان است دولت وقت آزمون و خطا ندارد.

آقای شریعتمداری قرار نیست بلایی که سر وزارت صمت آورد را سر وزارت کار بیاورد. یا اقای رحمانی باید از تجربه آقای شریعتمداری درس بگیرد.

وی در مورد اینکه مجلس در قبال این انتصابات چگونه باید عمل کند گفت: متاسفانه این روزها مجلس در راس امور نیست و کارآمدی لازم را ندارد و مقصر آن نیز رئیس مجلس است بخاطر اینکه در آینده برای خود جایگاهی داشته باشد تیغ نظارتی مجلس را کند کرده است.

حاجی دلیگانی گفت: گزینه هایی که برای تامین اجتماعی و بهزیستی مطرح هستند کارآیی لازم را ندارد و صرف سفارش فلان رئیس جمهور اسبق توانمندی برای فرد نمی آورد، برخی جریانات نگاه انتخاباتی به بهزیستی و تامین اجتماعی دارندو قطعاً نماینده هایی در مجلس هستند که در راستای رسالت نظارتی مجلس هنوز می توانند جلوی این اقدامات را بگیرند تا به این اقشار مستضعف ضربه وارد نشود.

نادر قاضی پور نایب رییس فراکسیون کارگری مجلس در این مورد گفت: وزیر حق انتخاب دارد ولی ما نمایندگان هم به عنوان چشم و گوش ملت در مجلس باید بر عملکرد وزرا نظارت داشته باشیم. اینڟ انتصابات باید در راستای منافع مردم باشد و اگر اینگونه نباشد حتما برخورد می کنیم. آقای شریعتمداری دوست من است ولی ما با هیچکس عقد اخوت نبستیم و در مورد مسائل کارگری شوخی نداریم.

نماینده مردم ارومیه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خط قرمز ما مستمری بگیران تامین اجتماعی و افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی است که محروم ترین قشر جامعه اند، به همین دلیل من از اقای شریعتمداری سوال مطرح کردم و هفته آینده به صحن مجلس می رود. انتصابات اخیر شریعتمداری و رحمانی وزیر صمت و عدم استفاده آنها از نیروهای توانمند درون خود وزارتخانه قطعاً نقطعه منفی در کارنامه آنهاست. تامین اجتماعی و بهزیستی باشگاه سیاسی نیستند که از این دو دستگاه بهره برداری سیاسی شود.