الفبا: همزمان با برگزاری مراسم گشایش بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی در جزیره کیش، دکتر سلیمانی به انتشار ده هزار میلیارد تومان اوراق بهادار بیمه ای از طریق بازار سرمایه اشاره کرد و این اقدام را نقطه عطفی در ایجاد هماهنگی اجزای بازار مالی قلمداد نمود.

به گزارش الفبا، دکتر غلامرضا سلیمانی با اشاره به تاثیرمتوازن بانک ،بیمه وبورس به ایجاد کمیته هماهنگی میان بورس، بانک و بیمه تاکید کرد و گفت: با توسعه ساز و کارهای تعاملی میان این اجزا، آمادگی عرضه سهام، شرکت های بیمه به سهامداران خارجی نیز فراهم می شود.

رئیس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: صنعت بیمه دو نقش اساسی در تامین مالی ایفا می کند. یک بخش با خرید سهام در بازار بورس و سپرده گزاری در بانک ها مرتبط است و بخش دیگر ماموریت پذیرش ریسک سرمایه ها را بر عهده دارد.

سلیمانی ارزش صنعت بیمه را مربوط به زمانی دانست که سهم بیمه های اختیاری در مقایسه با بیمه های اجباری افزایش یابد و با اشاره به نزدیک شدن صنعت بیمه به چنین وضعیتی گفت: در سال های اخیر، فروش بیمه های زندگی حاکی از تمرکز صنعت بیمه بر بیمه نامه های اختیاری بوده است که باید این روند تقویت شود.

وی تدوین مقررات برای فعالیت استارت آپ ها را ضروری دانست و ورود بیمه به عرصه اینشورتک ها نظیر زنجیره بلوکی و ارز دیجیتال را زمینه ساز اقدامات چابک در شرایط فشارهای تحریمی دانست.

غلامرضا سلیمانی با تاکید بر تشکیل کمیته های هماهنگی اجزای بازار سرمایه و عرضه سهام بیمه های داخلی به سهامداران خارجی و تدوین مقررات برای استارت آپ ها را در زمره پیشنهادهای الویت دار برشمرد.­

گفتنی است در این مراسم شاپور محمدی رئیس بورس اوراق بهادار از پیاده سازی ابزار جدید مالی با نام ابزار تامین مالی بیمه اتکایی و ابزار بدهی و همچنین رویدادهای طبیعی خبر داد.

  • منبع خبر : الفبا