الفباخبر: سفیر تام الاختیار اوکراین در جمهوری اسلامی ایران در دیدار با استاندار گلستان گفت: پیرامون صدور روادید برای ایرانیان اعتقاد دارم که شرایط برای صدور آسان روادید باید به صورت استان به استان، شهر به شهر و شرکت به شرکت توسعه داد.

 

به گزارش الفباخبر نقل از ایسنا، سفیر اوکراین در جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: اوکراین، پنجمین کشور دنیا در تولید تجهیزات فضانوردی است و همچنین تولید کننده هواپیما، کشتی سازی و کشتی رانی، فناوری های اطلاعاتی و هایتک است.

وی افزود: علاوه بر این، این کشور به جهت خاک بسیار حاصلخیز در زمینه کشاورزی نیز ظرفیت های خوبی دارد و جز بزرگترین کشورهای صادرکننده گندم و آرد است که در این زمینه رتبه پنجم را در جهان دارد.

بوردیلیاک اظهار کرد: در سال گذشته ۶۵ میلیون تن گندم در این کشور تولید و ۲۸ میلیون تن آن صادر شد و در برنامه ریزی چهار تا پنج ساله این عدد را ۱۰۰ میلیون تن خواهیم رساند. این کشور همچنین در تولید ذرت و روغن آفتابگردان نیز ظرفیت های بسیار خوبی دارد.

سفیر اوکراین از تسهیل شرایط صدور روادید این کشور خبر داد و افزود: مدت زمان صدور روادید از سه هفته به کمتر از یک هفته کاهش یافته و تجار و بازرگانان نیز می توانند با ارائه معرفی نامه از اتاق بازرگانی، ویزا دریافت کنند. وی یکی از نیازهای اساسی کشور خود را گیاهان دارویی اعلام کرد و با توجه به وجود انواع مختلف این نوع گیاهان در استان خواستار گسترش همکاری در این زمینه شد.