الفبا-حسین بردبار:آیت الله سید مصطفی محقق داماد حقوقدان و رییس هیات امنای دانشگاه خاتم با گلایه از شیوه اداره اقتصاد تاکید کرد مفسد در جامعه زیاد است ولی مشکلات اقتصاد با اعدام کردن حل نمیشود.

به گزارش الفبا، این استاد دانشگاه و رییس اسبق سازمان بازرسی کشور در مراسم تقدیر از نفرات اول تا سوم کنکور سراسری سال ۹۷ که چهارشنبه شب با حمایت بانک پاسارگاد در دانشگاه خاتم برگزار شد، افزود: اقتصاد کشور علمی اداره نمیشود که وضعیت این طوری است.

وی با انتقاد از رییس جمهور که گفته دانشمندان اقتصاد باید درسشان را از نو بخوانند, گفت:بنده به این سخن رییس جمهور گلایه دارم و میگویم مشاوران شما باید از نو درسشان را بخوانند.وی با بیان اینکه در اهمیت علم شکی نیست ولی سؤال این است که؛ چه علمی را باید آموخت، افزود: علمی باید آموخت که برای مردم سودمند باشد.یک زمانی بشر به‌فکر بودن بود ولی الآن بشر فقط به‌فکر داشتن است ولی دریغ از اینکه کسی توجه کند که مشکلات را باید با دانش و مدیریت علمی حل کرد و با داشته‌ها کاری نمی‌توان کرد.

رئیس هیئت امنای دانشگاه خاتم تأکید کرد: این باور که مدیریت یک علم تخصصی است به حل مشکلات می‌تواند کمک کند.
وی با درخواست از نخبگان کشور گفت که برای بهتر شدن کشورمان درس بخوانید.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه مشکل ترافیک ساعتها عمر مردم تهران را تلف میکند؛ گفت: این مشکل در برخی از شهرهای دیگر دنیا مثل توکیو هم وجود داشت ولی آن را حل کرده اند.وی خطاب به مسئولان دولت تأکید کرد: شما که برای ورزش از خارج مدیر می‌آورید، خب، اگر نمی‌توانید مشکلات کشور مانند ترافیک را حل کنید یک نفر را از همان جا بیاورید البته که ما می‌دانیم دانشمندان بسیاری در داخل کشور داریم که مورد غفلت قرار گرفته‌اند.

وی افزود: اگر برای ترافیک هم بلد نیستند مشکل را حل کنند یک نفر را از خارج بیاورند. الآن اقتصاد کشور علمی اداره نمی‌شود و به همین دلیل الآن این مشکلات را داریم.

دکتر سهراب پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان نیز در این مراسم با بیان اینکه خروج نخبگان از کشور برای ادامه تحصیل درست است؛ گفت: اگر عزیزی برای ادامه تحصیل بخواهد به دانشگاه استنفورد برود نمیتوانیم جلویش را بگیریم ولی بحث به زمان فارغ التحصیلی‌اش برمیگردد که باید یک تصمیم بزرگ بگیرد.
ارسلان امیری معاون مدیرعامل بانک پاسارگاد نیز در این مراسم اظهار امیدواری کرد این بانک در عرصه های مختلف علمی و اقتصادی و در راستای ایفای وظایف مسئولیت اجتماعی خویش به درستی اقدام کند.