الفبا:مدیر عامل بیمه آرمان با بیان اینکه این شرکت بابت زلزله کرمانشاه ۳۸ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده است، میزان پرداخت خسارت احتمالی این شرکت در قبال آسیب‌های سیلاب اخیر به شهر گنبد را حدود ۱۴ تا ۱۵ میلیارد تومان ارزیابی کرد.

به گزارش الفبا به نقل از ایسنا، کامبیز پیکارجو در نشستی خبری از برآورد ۱۴ تا ۱۵ میلیارد تومانی خسارت قابل پرداخت توسط این شرکت به سیل‌زدگان گنبد کاووس خبر داد و گفت: بر اساس قرارداد بیمه جامع آتش‌سوزی که با شهرداری گنبدکاووس داشته‌ایم تعداد ۳۰ هزار واحد مسکونی در این شهرستان به ازای هر بنا ۱۰ و اثاثیه شش میلیون تومان بیمه شده است.

وی با بیان اینکه این قرارداد دارای پوشش اتکایی مناسبی بوده است گفت: تقریباً ۹۰ درصد این قرارداد شامل ۵۰ درصد صندوق تحریم، دو درصد بیمه مرکزی، دو درصد بیمه اتکایی امین و ۲۳ درصد سایر بیمه‌ها است.

پیکارجو با اشاره تشکیل پرونده برای پرداخت خسارات آسیب‌دیدگان گنبدی اظهار کرد: در این رابطه تا الان حدود ۳۰۰۰ پرونده شکایت آسیب داریم که در حال حاضر بازدیدها انجام شده و پرونده نیز در حال تکمیل است که بعد از آن وارد مراحل بعدی ارزیابی و پرداخت خسارت خواهیم شد.

وی با بیان اینکه استانداردها برای پرداخت خسارات ناشی از بلایای طبیعی متفاوت است، ادامه داد: ممکن است به خاطر شرایط روحی افراد آسیب‌دیده از اینگونه حوادث ممکن است نتوان بلافاصله بعد از بروز اتفاق به آن منازل مراجعه کرد. همچنین ممکن است خسارت یک واحد مسکونی پرداخت شود و دیگرانی که پرونده‌شان در حال بررسی است پرداخت خسارتشان طول بکشد که این مساله ممکن است باعث بروز اختلافاتی شود.