الفبا:نماینده مردم اصفهان از پیشنهاد طرح احیای صندوق بیمه ملی برای جبران خسارت سیل زدگان و بررسی آن در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش الفبا به نقل از خبرگزاری خانه ملت  حیدر علی عابدی   نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد طرحی برای جبران خسارت سیل‌زدگان خبر داد و گفت: در این طرح صندوق بیمه ملی برای جبران خسارت سیل زدگان احیاء می‌شود.

وی افزود: صندوق بیمه ملی در بودجه سال جاری نیز گنجانده شده است اما منابع تامین مالی آن به تصویب نمایندگان نرسید که در طرح مذکور در این باره پیشنهاداتی برای تامین منابع این صندوق مطرح شده که با توجه به اینکه مجلس فردا جلسه علنی دارد، با نمایندگان درباره آنها بحث و گفت‌وگو می شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد:در بودجه سال ۹۸ جایگاهی برای تامین چنین خسارت‌هایی وجود ندارد، بنابراین نمایندگان تمام تلاش خود را خواهند کرد تا منابع جدیدی را تعریف کرده تا از محل آنها، صندوق بیمه ملی را احیاء تا از طریق آن خسارت سیل‌زدگان پرداخت شود.

عابدی ادامه داد:چگونگی و میزان کمک به خسارت دیدگان، نحوه کمک‌رسانی و… در اساسنامه صندوق وجود دارد که با تامین منابع برای صندق کمک‌ها مدیریت می شود.

به گزارش تسنیم نماینده اصفهان در مجلس تاکید کرد: نمایندگان نیز برای جبران خسارت سیل زدگان و بازسازی این مناطق طرح و پیشنهادات مختلفی دارند که با توجه به اینکه فردا مجلس جلسه علنی دارد درباره این پیشنهادات بحث و گفت‌وگو می‌شود تا بهترین طرح در صحن علنی مطرح شود تا بتوان فشار بر مردم را کم کرد.