الفبا: مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به برگزاری چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی در روزهای ۲۵ و ۲۶ دی ماه از بررسی نتایج این کنفرانس در کمیسیون اجتماعی دولت در راستای کاربردی تر شدن و تصویب مصوبات لازم دراین خصوص خبر داد.

به گزارش الفبا، ابوالفضل کیانی بختیاری دیروز در نشستی خبری که در محل سازمان مدیریت صنعتی برگزار شده بود، در پاسخ به پرسش الفبا، درباره کاربردی شدن نتایج برگزاری این کنفرانس گفت: نتایج کنفرانس امسال به کمیسیون اجتماعی دولت ارائه می شود تا به مصوبه ای دراین خصوص برسیم.

وی رتبه ایران در زمینه منابع انسانی را بین ۶۵ تا ۷۰ از میان ۱۸۰ کشور جهان ذکر کرد و افزود: ما در تولید علم در منطقه اول هستیم و در زمینه نوآوری نیز در جایگاه بالایی در جهان قرار داریم، ولی رتبه ما در زمینه منابع انسانی خوب نیست.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ کتاب برگزیده مدیریت در جهان در حال آماده سازی برای چاپ قرار دارد، تصریح کرد: این کتاب‌ها مورد رجوع جامعه علمی مدیران در جهان است که امیدواریم با این کتاب‌ها موجی از توسعه منابع انسانی در کشور جریان سازی کنیم.

کیانی بختیاری با اشاره به مدیریت در حوزه کسب و کار‌های دانش بنیان گفت: در کشور ۳۷۰۰ شرکت دانش بنیان داریم که عمده گردانندگان آن‌ها دانشگاهی هستند و دوره MBA برای تقویت مدیران این حوزه طراحی شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی یادآور شد: کمیته راهبری انقلاب صنعتی چهارم راه اندازی شده و کتاب‌هایی در این زمینه در حال چاپ است و قصد داریم سمینار‌هایی در این زمینه برگزار کنیم.

وی درباره چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی اظهار کرد: منابع انسانی سرمایه سازمان‌ها و بازوی مدیریت هستند و این کنفرانس از مهم‌ترین کنفرانس‌هایی است که برگزار می‌شود.

کیانی بختیاری با اشاره به اینکه محور اصلی این کنفرانس سرمایه انسانی و تحول دیجیتال است، گفت: در حال حاضر با توجه به تحولات فناورانه‌ای که در دنیا اتفاق می‌افتد، مدیریت منابع انسانی با شیوه سنتی پاسخگو نیست.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی ادامه داد: همچنین در مدل‌های کسب و کار هم تغییرات زیادی ایجاد شده است و دیگر مکان ثابت، زمان و نیروی انسانی ثابت مطرح نیست.

وی تاکید کرد: مشاغل در حال تغییر عمده هستند و بسیاری در مرحله حذف شدن قرار دارند و مشاغل جدید جایگزین آن‌ها خواهند شد که نیاز به آموزش و مهارت‌های جدیدی دارند.

دکتر نسرین جزنی، دبیر علمی این همایش نیز در پاسخ به الفبا، درباره کاربردی شدن نتایج کنفرانس منابع انسانی گفت: حاصل جمع نتایج ۱۳ کنفرانس قبلی قرار است بررسی شود و برای اولین بار نتایج کاربردی را در چهاردهمین کنفرانس ارایه می کنیم.