الفبا : برنامه عصر جدید که از یک برنامه معروف خارجی الگو گرفته است، توانسته ترکیب متفاوتی از استعدادهای هنری را به کانال تلویزیونی بکشاند.

برنامه عصر جدید این حقیقت را نشان داد که میتوان شخصیتی که به پیاز سیما معروف است برای یک برنامه مفرح و هیجان انگیز به کار گرفت و از همه مهمتر شادی همراه با هیجان را که جامعه از فقدان آن رنج میبرد به مردم هدیه کرد. حالا انگار حتی در مصیبت سیل زدگی سراسری، این هوشمندی وجود دارد که شادی کم هزینه که در آن خود مردم با استعدادهای درونیشان نقش آفرینی میکنند به تصویر کشید.

از مهارتهای جسمی و هنری گرفته تا سادگی ارائه برنامه های روستانشینان این مرز و بوم و اقبالی که مردم به این برنامه دارند ؛ اما خوب است برنامه سازان کمی هم در مورد ترکیب داوری و سنخیت آن با برنامه های ارائه شده فکر میکردند. برنامه هایی که ترکیب آن به شدت متفاوت و جای متناسب با این هنرمندیها خالی است، البته اصرار داوران برای به کرسی نشاندن حرف خود گاهی آنچنان ناپخته است که واکنش تماشاچیان حاضر در این برنامه را به همراه دارد و مجری با اختیاری فراتر از یک داور برای حل و فصل موضوع وسط صحنه می آید.

هویت داوران هم مهم است و البته ترکیب آنها. داور هنرمندی که کار موسیقی او در برنامه پایتخت برای همه آشناست اعتبار کارت طلایی خود را میشناسد و حداقل آن را برای هنرهای مرتبط با دانش خود خرج میکند. در این میانه اما اظهارات شگفت انگیز آقای دکتر که عقبه هنری او برای همه ناشناخته است، بیننده را وا میزند و با لحن خاص خود که به سختی مخاطب میتواند با آن ارتباط برقرار کند، سر از پیاز هر هنری در می آورد و بدی ماجرا آنجاست که مخالفتش با سایر داوران را گاهی به یک جدل پشت میز مدرسه شبیه تر میکند.

برنامه عصر جدید که جای خودش را در میان مخاطبان باز کرده و امید میرود به یک ژانر مورد توجه در تلویزیون تبدیل شود، باید فکری هم به حال داوریهایش بکند.

مهراب قاسمخانی در واکنش به اظهارات این جناب داور که گفته بود “میان شهوت جنسی و کیفیت فوتبال رابطه مستقیم وجود دارد” نوشته است : 

اینکه میتوانید از هر چیزی لذت جنسی ببرید، واقعاً ستودنیه. با صدای آواز چیز میشید. با اینستاگرام و تلگرام چیز میشید. با دو گیگ اینترنت رایگان چیز میشید. دو بند میره بالا، دو سانت میره عقب چیز میشید. میبینید، میشنوید، بو‌ میکنید، حس میکنید چیز میشید، حس نمیکنید هم واسه احتیاط چیز میشید. حتی با فوتبال هم چیز میشید … بابا دمتون گرم. عصاره شما رو میشه به قیمت طلا فروخت به اونایی که مشکل چیز شدن دارن
پ.ن اول : رشته های دیگه ورزشی چه حکمی داره استاد؟ با همه شون چیز میشید؟
پ.ن دوم : خوردن سیب زمینی سرخ کرده هم لذت جنسی محسوب میشه؟ خیلی حال میده ها
پ.ن سوم : انصافاً اون شرکت کننده های «عصر جدید» چه دلی دارن که جلوی استادی چون شما هنرنمایی میکن !