الفبا: به همت خانه سرباز صلح ایران و حمایت شرکت بیمه حکمت صبا پنجمین کنگره ملی و نخستین کنگره بین‌المللی سربازان صلح  برگزار شد.

 

به گزارش الفبا، روابط عمومی بیمه حکمت صبا، به همت خانه سرباز صلح ایران و حمایت شرکت بیمه حکمت صبا پنجمین کنگره ملی و نخستین کنگره بین‌المللی سربازان صلح در روز بیست و ششم آذرماه سال‌جاری با حضور مقامات لشگری و کشوری، کهنه‌سربازان، صلح گستران، هنرمندان و ورزشکاران در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ناطق‌نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه و محسن هاشمی رئیس شورای شهر حضور داشتند.

این کنگره همزمان با روز جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری با حضور کهنه‌سربازان، صلح گستران، هنرمندان و ورزشکاران در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار شد.

بر پایه این گزارش، تجلیل از کهنه‌سربازان دوران دفاع مقدس، رونمایی از کتاب صلح و سمن ، رونمایی از ثبت برند جهانی خانه سرباز صلح ایران ، نمایش آثار کاریکاتوریست‌های بین‌المللی با موضوع نفی خشونت و افراطی‌گری ، برگزاری پنل‌های تخصصی در موضوع‌های توسعه صلح و کارآفرینی و آموزش همگانی برای صلح و هنر برای صلح را از محورهای اصلی این همایش بوده است.

گفتنی است، با حضور حجت‌الاسلام علی اکبرناطق نوری، قاسم رحیمی مدیرعامل خانه سرباز صلح ایران و دکتر حسن خوش‌پور مشاور مدیرعامل تفاهم‌نامه‌ای بین بیمه حکمت صبا و خانه سرباز صلح ایران جهت همکاری‌های دوجانبه منعقد و امضاء شد.

در این مراسم از سه تمبر یادبود استاد فریدون جنیدی فردوسی‌شناس، برند خانه سرباز صلح در سوئیس و کتاب سرباز صلح رونمایی شد.

همچنین در پایان این مراسم از ۲۵ نفر کهنه‌سربازان ایران اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس تقدیر بعمل آمد.