الفبا-صابر:رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از بسیج دستگاه های امداد رسان همچون کمیته امداد، بهزیستی، بسیج مستضعفین، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد مسکن برای احداث وتعمیر منازل مسکونی سیل زدگان خبرداد.

به گزارش الفبا، علیرضا تابش در آیین امضای تفاهمنامه تکمیل و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده، بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد مسکن از تخصیص جمعا ۵هزار میلیارد تومان اعتبار برای اعطای وام به سیل زدگان خبرداد و گفت: تامین اعتبار و پرداخت انواع وام ارزان قیمت و بلاعوض از ۵۰میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومانی برای بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی مناطق سیل زده شهری و روستایی با کمک دستگاه ها درحال انجام است.به گفته وی در مناطق سیل‌زده کشور برای ۷۰ هزار واحد آسیب‌دیده شامل  ۳۱ هزار واحد احداثی شهری و روستایی، ۳۹ هزار واحد تعمیری و ۴۲ هزار واحد معیشتی  ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تامین شده است، ضمن این‌که  متناسب همین رقم بلاعوض در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این که  وام روستایی ۴۰ میلیون و شهری ۵۰ میلیون تومان است، افزود: وام  تعمیر شهر و روستایی ۱۵ میلیون تومان و  وام معیشتی ۱۵ میلیون تومان به سیل زدگان اختصاص می یابد.

وی ادامه داد: هزینه اسکان موقت برای واحدهای احداثی در شهرها ۱۲ میلیون و در روستا ۶ میلیون تومان است که اعتبارات آن تامین و در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

رئیس بنیاد مسکن  با اشاره به این که ارقام تکمیل و تعمیر واحدهای آسیب‌دیده تمام نمی‌شود از این رو دست کمک به سوی نهادی حمایتی دراز کرده ایم، گفت: بنیاد مستضعفان برای تحویل ۸ تن سیمان رایگان در احداث واحدهای مسکونی  شهر و روستا و یک تن برای تعمیر منازل آنان اقدام کرده است.

تابش با اعلام اینکه  درمرحله اول برای ۲۰ هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل با کمک ستاد اجرایی فرمان امام تامین اعتبار می شود، افزود: بر اساس تفاهمنامه با ستاد اجرایی فرمان امام در مرحله اول ۳۰ میلیارد تومان برای احداث و تعمیر این منازل مسکونی اختصاص می یابد و در آینده نیز مابقی اعتبارات اختصاص خواهد یافت.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام نیز دراین مراسم از اختصاص سه میلیون پتو، چادرو سایر اقلام مورد نیاز سیل زدگان از همان ساعات ابتدایی وقوع این حادثه در سراسر کشور خبرداد.