بیمه مسافرتی و لزوم استفاده از آن

بیمه مسافرتی و لزوم استفاده از آن : امروزه با افزایش سفرها اعم از کاری و تفریحی و از سوی دیگر حوادث و اتفاقات فراوانی که در سفر برای افراد رخ می دهد, بیمه مسافرتی بسیار ضروری به نظر می رسد به خصوص برای افرادی که دائم برای ماموریت های کاری در حال سفر به شهرها و حتی کشورهای دیگر هستند.

بیمه مسافرتی حاصل همکاری صنعت بیمه با صنعت گردشگری است تا افراد متحمل خسارت کمتری حین حوادث سفر شوند . در بعضی  کشورها داشتن بیمه برای مسافرت چه به صورت گروهی و چه انفرادی اجباری است در ایران نیز بیمه مسافرتی برای سفر با تورها اجباری است.

مزایای بیمه مسافرتی

انتقال پزشکی

اگر فرد در طول سفر دچار جراحات بدنی یا بیماری ناگهانی ( و یا قرنطینه اجباری) شود هزینه هایی به شرح زیر از طرف شرکت بیمه پرداخت خواهد شد.

  • پذیرش بیمه شده در نزدیکترین بیمارستان
  • انتقال او به بیمارستان مناسب تر در صورت لزوم
  • بازگرداندن مسافر آسیب دیده به بیمارستان محل سکونت وی با هر وسیله ممکن

پرداخت هزینه فوریتهای پزشکی

شرکت بیمه پرداخت هزینه های فوریتهای پزشکی، جراحی، داروخانه و بیمارستان را تضمین می نماید.

راهنمایی پزشکی

در موارد فوریت پزشکی شرکت بیمه اطلاعات ضروری از قبیل نام پزشکان، متخصصان، دندانپزشکان، داروخانه ها، بیمارستانها و مراکز پزشکی، آمبولانس و… را در اختیار مسافر قرار می دهد.

کمک رسانی و معاضدت حقوقی

مثلا اگر چمدان شما که حاوی وسایل ضروری سفر است، مفقود شود  و ادامه سفر بدون آن برایتان دشوار باشد، شرکت بیمه خسارت مفقود شدن آنرا پرداخت خواهد کرد.

درخواست کمک برای رفع مشکلات

در صورت مفقود شدن و یا به سرقت رفتن مدارک مهم مسافرت از قبیل پاسپورت، ویزا، بلیط هواپیما و… شرکت بیمه اطلاعات لازم برای اقدامات قانونی جهت جایگزین نمودن آنها را در اختیار مسافر قرار داده  و خسارات وارده را جبران می نماید.

بازگرداندن کودکان بی سرپرست

بیمه مسافرتی در صورت فوت یا بستری شدن سرپرست در طول سفر هزینه باز گرداندن کودکان را بر عهده خواهد داشت.

بازگرداندن جسد متوفی

بازگرداندن جسد در صورت فوت مسافر در طول مسافرت از سوی شرکت بیمه انجام خواهد شد و بیمه گذار هزینه ای در این خصوص متحمل نمی شود.

عیادت ضروری

اگر مسافر در اثر جراحات بدنی یا بیماری بیش از ۸ روز متوالی در بیمارستان بستری شود شرکت بیمه هزینه سفر فرد منتخب بیمه شده را به محل بستری و هزینه اقامت وی را در هتل برای حداکثر ۱۵ روز پرداخت می نماید.