الفبا: استفاده از ظرفیت ها ی خبرگان از ویژگی های بارز رحمانی است.

به گزارش الفبا، چنانچه گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت بتواند از آدم های دانا و با تجربه در کنار خود بهره ببرد، صنعت و معدن کشور متحول خواهد شد.

رضا اشرف سمنانی رییس اتحادیه حفاران غیرنفتی  ضمن بیان این مطلب گفت: رضا رحمانی به دلیل سوابق مثبتی که در مجلس و وزارت صنعت داشته است می تواند گزینه خوبی برای وزارت صمت باشد.

وی ادامه داد: بی شک وی برای موفقیت در وزارت صمت نیاز به داشتن استراتژی و برنامه مشخص و همسو با اهداف صنعتی و معدنی کشور دارد.

مشاور مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه ( میدکو) ضمن انتقاد از تمرکز وزارت صمت بر روی تجارت در سال های گذشته گفت: قرار بود بخش تجارت در خدمت صنعت و معدن باشد اما وضعیت کاملا برعکس شده و همه در خدمت بازرگانی و تجارت قرار گرفته اند.

وی تاکید کرد: یکی از درخواست های فعالان صنعت و معدن از آقای رحمانی این است که بازرگانی و بخش تجارت را به خدمت صنعت و معدن کشور در بیاورد تا با مشکلاتی مانند تولید مازاد و واردات بی رویه رو به رو نشویم.

اشرف سمنانی که در کارنامه کاری خود سمت مشاور و قائم مقام وزیر در حوزه فناوری را دارد ضمن مهم خواندن تجربه قانون گذاری رضا رحمانی برای تصدی وزارت صمت خاطرنشان کرد: هماهنگی بخش تجارت با دو بخش اصلی صنعت و معدن باید بیشتر شود و این ضلع سوم باید در خدمت دو ضلع دیگر باشد. این مهم نیاز به قانون گذاری و برنامه دارد و پیشنه و آشنایی وزیر پیشنهادی به حوزمجلس و همچنین آشنا بودن وی به مشکلات و توانایی های صنعتی و معدنی کشور بسیار کارگشا خواهد بود.