الفبا: حسین بردبار – احمد عامری، معروف به ریزعلی ثانی، ساربانی که از حادثه هولناک برخورد قطار با یک تریلی واژگون جلوگیری کرد، امروز در مراسم گرامیداشت هفته حمل و نقل از سوی وزیرراه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران مورد تجلیل قرار گرفت.

به گزارش الفبا، احمد عامری ساربان ۴۵ ساله‌ای است که هنگام شترچرانی در بیابانهای زواره با صحنه واژگونی یک تریلی روی خط آهن مواجه شد اما با اقدام به موقع نگذاشت قطارمسافربری تهران به بندرعباس با این تریلی که روی ریل راه‌آهن زمین گیر شده بود، برخورد کند. این حادثه ٢٧ آبان ماه حوالی ساعت ٧ شب بعد از ایستگاه زواره رخ داد.

ساربانی که از اهالی یکی از روستاهای اطراف آن منطقه است، با مشاهده تریلی واژگون‌شده روی ریل راه‌آهن تلفنی موضوع را به ایستگاه راه‌آهن اطلاع داد. لکوموتیوران هم که از طریق بی‌سیم در جریان این حادثه قرار گرفته بود، بلافاصله قطار را متوقف کرد تا به این ترتیب از بروز یک فاجعه تکان‌دهنده جلوگیری شود.احمد عامری دراین مراسم با روایتی کوتاه از این ماجرا گفت:ابتدای شب حدود ساعت ۷ بود که متوجه شدم چیزی روی ریل راه آهن گیر کرده است و بعد دیدم یک تریلی است ؛ جلوی تعدادی از تریلی های عبوری را گرفتم که شاید بتوانند کاری کنند ولی دیدم نمی شود لذا فورا به یکی از دوستان که در راه آهن منطقه بود خبردادم و او هم قطار را نگه داشت. وی افزود: اول خدا و بعد این دوستم مانع شدند که حادثه ای اتفاق بیفتد وگرنه شاید حداقل۱۰۰ نفر از مسافران قطار دچار حادثه می شدند.