الفبا– به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فاتب،  پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از رانندگان نمونه شهر تهران در نوروز ۹۸ تقدیر کرد.

 

سردار رحیمی: کاهش ۴۰ درصدی تصادفات فوتی، امیدوار کننده است.

سردار مهماندار: سرلوحه کار ما این است که در کنار مردم باشیم.

این مراسم چهارشنبه شب در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور فرمانده انتظامی تهران بزرگ سردار رحیمی و سردار مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ و جمعی از رانندگان قانون‌مند نوروز ۹۸برگزار شد.

سردار رحیمی ضمن تقدیر از رانندگان نمونه شهر تهران در نوروز ۹۸ گفت: نگاه اصلی و بنیادین نیروی انتظامی به عنوان خادم مردم این است که بتواند در کنار ارتقاء نظم و انضباط عمومی، فرهنگ قانون‌مداری و رعایت حقوق اجتماعی را برای توده مردم برقرار سازد و در این مسیر از هر کمک یا ظرفیت،  از جانب مردم،  بخش‌های دولتی و خصوصی بهره خواهد گرفت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: رانندگی برخی از رانندگان یک پدیده ناهنجار است و این پدیده متاسفانه گاهی منجر به مرگ و مصدومیت تعداد بسیار قابل توجهی از افراد در طول سال می‌گردد و این به واسطه فرهنگ رانندگی نامناسبی است که در کشور جاری است. لذا ما بر آن شدیم تا با آموزش، ارتقاء فرهنگ ترافیک، تبلیغات گسترده و در ابعاد مختلف سعی در ارتقاء فرهنگ ترافیک و کاهش حوادث رانندگی داشته باشیم که پس از این تلاش‌های بی‌وقفه، امروز می‌توانیم اعلام کنیم که با کاهش ۴۰ درصدی متوفیان تصادفات نوروزی در ۲۵ روز اول سال ۹۸ نسبت به سال‌ گذشته مواجه بوده‌ایم، که این آمار بازهم می‌تواند با کمک شما مردم کاهش پیدا کند.

سردار رحیمی در پایان گفت: در بحث فرهنگ سازی که با نگاه خاصی برای کودکان و نونهالان در پلیس راهور تهران بزرگ پیگیری می‌شود جمع زیادی از معلمان مدارس به عنوان فرهنگ یاران قوانیین و مقررات راهنمایی و رانندگی را آموزش می‌دهند و در مقاطع سنی کمتر نیز میلیون‌ها دانش آموز در کنار پلیس به عنوان همیار پلیس، قوانین راهنمایی و رانندگی را فرا می‌گیرند و البته ترویج دهنده این قوانین در خانواده خود هستند و این کودکان عزیز، که رانندگان فردای شهرمان هستند از دوران کودکی با فرهنگ ترافیکی صحیح آشنا می‌شوند.

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران بزرگ نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از برگزاری جشن تقدیر از رانندگانی که نوروز ۹۸ را بدن تخلف رانندگی گذراندند اظهار داشت: اصالت وجودی پلیس مردم هستند و مردم ولی نعمتان ما هستند و خدمت به این مردم افتخار ماست. وی به این نکته که شهر تهران متعلق به همه ماست و اگر آسایش و آرامش در آن جاری باشد به نفع کلیه شهروندان عزیز است اشاره کرد و اظهار داشت مقوله رانندگی یک مسئولیت اجتماعی است و ما در قبال این مسئولیت موظف هستیم اول خودمان با احترام به قوانین، سعی در برقراری آرامش داشته باشیم و سپس از دیگران توقع حفظ امنیت و آرامش را داشته باشیم.

سردار مهماندار در پایان گفت: سر لوحه اقدامات و ماموریت‌های ما این است که در کنار مردم باشیم و دست در دست مردم بگذاریم برای برقرار کردن هرچه بیشتر امنیت، آسایش و آرامش برای تمامی همشهریان عزیز پایتخت و امیدواریم با رویکرد تشویقی برای ترویج و بهبود این روند اجتماعی در جهت قانون‌مند کردن شهر و در نتیجه داشتن شهری آرام، اقدامی مهم و موثر را کلید بزنیم.

در این مراسم که با حضور مدیران و حمایت فروشگاه رفاه برگزار شد از ۱۰۰۰ راننده قانون‌مند و جمعی از همیاران و فرهنگ یاران پلیس راهور تهران بزرگ تقدیر و تجلیل شد.