الفبا: بانک تجارت و پست بانک ایران با صدور اطلاعیه های جداگانه درباره یک پرونده یک مورد کلاهبرداری در شهرهای کرمان و کرج توضیحاتی دادند.

 

به گزارش الفبا، بانک تجارت عصر چهارشنبه به تخلف صورت گرفته در استان کرمان در سال ۱۳۹۲ مبنی بر صدور چک ‌های بین بانکی و ضمانتنامه جعلی و صوری اشاره کرد.

در اطلاعیه این بانک آمده است: سوء جریان صورت گرفته در نیمه دوم سال ۱۳۹۲ با همکاری و همراهی مراجع امنیتی و نظارتی کشف شد و بلافاصله بانک تجارت نسبت به طرح شکایت اقدام کرد.

طبق این اطلاعیه، بازپرس پرونده پس از احضار متهمان پرونده و انجام تحقیقات لازم نسبت به صدور قرار بازداشت اقدام کرد و اکنون «علی اکبر عمارت ساز» متهم اصلی پرونده در بازداشت است و سوم دی ماه ۱۳۹۷ جلسه رسیدگی به شکایت در شعبه چهار دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم مفسدان و اخلالگران اقتصادی برگزار شد.

**پست بانک: کلاهبردار کارمند ما نیست

پست بانک ایران نیز عصر چهارشنبه درباره خبری به نقل از دادستان البرز با موضوع «دستگیری کارمند پست بانک در کرج» اعلام کرد: فرد دستگیر شده هیچگونه رابطه استخدامی با این بانک نداشته و کارمند بانک نیست.

طبق اطلاعیه پست بانک، «فرد متخلف خارج از سیستم بانک با جعل اوراق دولتی وجوهی از مردم می گرفت که تخلف نامبرده از سوی واحدهای نظارتی بانک کشف و پیگیری شد و فرد خاطی نیز با هماهنگی مقام قضایی بازداشت شده است».

در این اطلاعیه آمده است: بخشی از این وجوه مسترد و وثایق ملکی و تضامین کافی از متخلف برای جبران خسارت وارد اخذ شده است که با هماهنگی مقام قضایی اقدام لازم صورت می گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب کرج از بازداشت کارگزار پست بانک خبر داد و اعلام کرد این فرد حدود سه میلیارد تومان از مشتریان کلاهبرداری کرده است.

به گفته حاجی رضا شاکرمی، کارگزار پست بانک که اقدامات مربوط به افتتاح حساب افراد را انجام می‌ داد هنگام انجام مراحل افتتاح حساب ۲ فیش به مشتریان ارائه می‌کرد؛ یکی از این فیش‌ها، مربوط به واریز و دیگری برداشت بود که برخی افراد فیش برداشت را امضا کرده اند.

این کارگزار با این شیوه حدود سه میلیارد تومان کلاهبرداری کرده بود.

این فرد اکنون در بازداشت به سر می‌برد.