الفبا: مجلس برای دولت سنگ تمام گذاشت تا ۴ وزیر پیشنهادی وزیر شوند. ۳ چهره جدید راهی پاستور شدند و صندلی شریعتمدار در دولت جابه جا شد.

 

به گزارش الفبا، با وجود آن که بخشی از سخنان رئیس جمهور در آغاز جلسه علنی مجلس به مذاق نمایندگان خوش نیامد و با وجود احتمالاتی که برای رای آوردن تمام وزرای پیشنهادی می رفت، هر ۴ وزیر پیشنهادی به کابینه راه یافتند.

رضا رحمانی با ۲۰۳ رای موافق، ۴۹ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع به وزارت صمت رفت تا مسئولیت خطیر خود را در حوزه ای که در آن دارای تجربه طولانی است، ایفا کند.

فرهاد دژپسند با ۲۰۰ رای مخالف، ۵۰ رای مخالف و ۱۵ رای ممتنع راهی وزارت امور اقتصادی و دارایی شد؛ وزراتخانه ای که وزیر آن معمولاً به دلیل اهمیت و گستردگی ماموریت ها به یک دستگاه هماهنگ کننده و هدایتگر که نبض کارها را در دست دارد، شبیه است. حضور دژپسند قطعاً با انتظاراتی برای پوشش خلاهای یک دستگاه که مدتی بدون سکاندار مانده است، همراه خواهد بود؛ از سوی دیگر میدان اصلی مبارزه اقتصادی با تحریم ها و کنترل و هدایت بازار داخلی نیز در ماموریت های او تعریف شده است.

محمد شریعتمداری با ۱۹۶ رای موافق، ۶۳ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از ۲۶۴ رای ماٌخوذه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد. شریعتمداری که عده ای او را مرد روزهای سخت می دانند، از جمله افرادی است پیش از این وزارتخانه های متعددی را تجربه کرده است.

محمد اسلامی با ۱۵۱ رای موافق، ۹۸ رای مخالف و ۸ رای ممتنع وزیر راه و شهرسازی شد. او وارث یکی از دستگاه هایی است که در عین تنوع ماموریت های حساس، وارث بسیاری از کارهای مهم برجا مانده از وزیر پیشین است.

 

  • منبع خبر : الفبا