الفبا: وین موندر، ستاره وسترن دهه ۶۰ میلادی در سن ۸۰ سالگی درگذشت. این خبر ۱۰ روز بعد از مرگ این بازیگر اعلام شده است.

به گزارش الفبا، وین موندر، ستاره سریال‌های دهه ۶۰ میلادی آمریکا روز ۱۱ نوامبر ۲۰۱۸ در ایالت ورمانت درگذشت. احتمالاً یکی از شخصیت‌های فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» جدیدترین اثر کوئنتین تارانتینو با الهام از شخصیت او به تصویر کشیده شده است.

یادآور می شود این بازیگر در مجموعه‌های تلویزیونی مشهور از جمله سریال وسترن «کاستر» محصول ABC در نقش ژنرال جرج آرمسترانگ کاستر و مجموعه تلویزیونی «لنسر» در نقش اسکات لنسر بازی کرد. مجموعه تلویزیونی وسترن «لنسر» که وی عمده شهرتش را مدیون آن بود، بین سال‌های ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۰ در دو فصل از شبکه CBS به نمایش در آمد. مهم‌ترین حضور موندر در سینما مربوط به فیلم کم نام و نشان «هفت دقیقه» (۱۹۷۱) است که در آن با جان کارادین و تام سلک همبازی شد.

خاطرنشان می سازد نام موندر در سال گذشته با اعلام شخصیت‌های فیلم جدید تارانتینو دوباره بعد از مدت‌ها بر سر زبان‌ها افتاد. در فیلم پیش روی کوئنتین تارانتینو با نام «روزی روزگاری در هالیوود» که داستانش در سال ۱۹۶۹ می‌گذرد، قرار است لوک پری نقش شخصیت اسکات لنسر، کاراکتر مجموعه تلویزیونی «لنسر» با بازی وین موندر را ایفا کند. داستان «روزی روزگاری در هالیوود» درباره قتل شارون تیت، ستاره هالیوود دهه ۶۰ میلادی توسط خانواده منسون است. در داستان این فیلم، شخصیت‌های مطرح هالیوود مانند استیو مک کویین حضور دارند.

گفتنی است وی در دسامبر ۱۹۳۷ در نیوبرانزویک کانادا بدنیا آمده بود. وین پس از دوران دبیرستان در نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا مشغول به فعالیت شد، اما بعدها پس از آن که زیر نظر استلا آدلر، مدرس بزرگ بازیگری در نیویورک حرفه بازیگری را فرا گرفت، وارد عرصه بازیگری شد. جزئیات علت مرگ این ستاره در حال بررسی است.