الفبا:معاون اول رییس جمهور همه دستگاه های دولتی را مکلف کرد تا برنامه و زمان بندی جبران خسارت و بازسازی واحدها را تا سه شنبه ارائه کنند.

به گزارش الفبا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، معاون اول رییس جمهوری گفت: همه دستگاه های کشور موظفند با برآورد دقیق خسارات ناشی از سیل، برنامه های شفاف و زمان بندی شده خود را جبران خسارات و نیز اصلاح و بازسازی واحدهای آسیب دیده در مناطق سیل زده را تا سه شنبه همین هفته نهایی و ارائه کنند.

«اسحاق جهانگیری» امروز- شنبه- در جلسه نحوه تامین مالی جبران خسارت های ناشی از سیل در استان های سیل زده، اظهار داشت: اولویت اصلی دولت از ابتدای شروع بحران سیل، حفظ جان مردم بوده و در این مسیر از تمام ظرفیت ها و توانمندی ها به منظور کاهش خسارات جانی و مالی استفاده کرده است.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به نامه اخیر مقام معظم رهبری درخواست رییس جمهور برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی  برای جبران خسارات سیل و بازسازی مناطق سیل زده و تاکید ایشان بر ضرورت استفاده حداکثری از تمامی ظرفیت های قانونی، مالی و بودجه ای کشور در این زمینه گفت: مقام معظم رهبری که از ابتدای وقوع بحران سیل دغدغه کمک رسانی و امداد به مردم سیل زده را داشته اند، تاکید کرده اند که اولویت دولت در وهله نخست باید استفاده حداکثری از تمامی ظرفیت های قانونی، مالی و بودجه ای کشور برای جبران خسارات سیل باشد و در صورت ضرورت با برداشت از صندوق توسعه ملی نیز موافقت کرده اند.

جهانگیری تاکید کرد: همه دستگاه ها و نهادهایی که در امر کمک رسانی و امداد پای کار بوده اند، باید همچنان با حضور مستمر و تلاش بی وقفه و همه جانبه، تمام همت و عزم خود را برای یاری رساندن به مردم و جبران خسارات و بازسازی مناطق سیل زده بکار گیرند.

معاون اول رییس جمهوری با قدردانی از حضور شبانه روزی مردم، دستگاه ها و نهادهای عمومی و نیروهای مسلح برای مقابله با بحران سیل تصریح کرد: اگر سیل پیامدهای تلخی به همراه داشت اما در کنار این تلخی ها و سختی ها، همدلی، انسجام و وحدت مردم و دستگاه ها را به نمایش گذاشت و پیام خوبی از اتحاد ملت ایران در برابر مشکلات به دنیا مخابره کرد.