الفبا: حملات سایبری و نقض داده ها در راس ریسک های بزرگ قرار گرفته است که مدیران ارشد بیمه در سراسر جهان از آن به عنوان بزرگ‌ترین دغدغه خود یاد می کنند.

به گزارش الفبا، ششمین پیمایش سالانه ویلیس تاورز واتسون و شرکت حقوقی الن‌ اند اوری نشان داد که حملات سایبری و نقض داده‌ها، از تنظیم مقررات و دیگر بازرسی‌ها سبقت گرفته‌اند و به عنوان بالاترین ریسک‌ها در میان ۱۶۱ مدیر، مدیر ارشد ریسک و دیگر افراد شناخته شده است.

یادآور می شود این پیمایش با عنوان « بیمه مسئولیت مدیران و مسئولان (D&O) حدود شخصی نسبت به ریسک جهانی »، آمده است : ۴۴ درصد از پاسخ‌دهندگان عنوان کردند که نوعی از حمله سایبری عمده یا از دست رفتن داده‌های بزرگ را در سال گذشته تجربه نموده‌اند. این در حالی است که تنها ۲۴ درصد این موضوع را در پیمایش سال گذشته اعلام کردند. دیگر ریسک‌های رده بالا شامل تنظیم مقررات و دیگر بازرسی‌ها، قوانین مربوط به سلامت و ایمنی، جریمه‌ها و مجازات کیفری و تنطیم مقرراتی و سلامت و ایمنی برای اولین توسط پاسخ‌دهندگان به عنوان پنج ریسک برتر انتخاب شدند.

این پیمایش روشن ساخت که ۴۳ درصد از کارفرمایان بزرگ و ۳۸ درصد از شرکت‌های ثبتی طی ۱۲ ماه گذشته دعاوی تنظیم مقرراتی را تجربه کرده اند که در آن یک مدیر درگیر بوده است. از میان دیگر نتایج، ۶۰ درصد گزارش کردند که تمرکز تنظیم مقرراتی بر مسئولیت شخصی، رفتار شرکت را تغییر می‌دهد. برخورداری از توان لازم برای پاسخ‌گویی نسبت به خسارت در تمامی حوزه‌های حقوقی بزرگ‌ترین دغدغه پیرامون شرایط بیمه نامه مسئولیت مدیران و مسئولان (D&O) است.

گفتنی است از دیگر مسائل مرتبط در مورد پوشش ریسک ها شامل:‌ چگونگی کنترل و حل و فصل دعاوی علیه مدیران و مسئولان، تعریف اجمالی از بیمه‌شده و شرایط روشن و قابل‌پیروی بیمه‌نامه و این که آیا پوششی برای هزینه مشاوره در مراحل اولیه بازرسی وجود دارد یا خیر؟ است.