الفبا :پیروز حناچی پیروز ماراتن تصدی شهرداری پایتخت شد و از وزیر کشور حکم گرفت.

 

به گزارش الفبا، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور گفت: با توجه به اینکه نظر صریح وزارت اطلاعات مبنی بر تأیید صلاحیت پیروز حناچی امروز به وزارت کشور واصل شد و مستندات قانونی موردنیاز برای صدور حکم شهردار تکمیل شد، حکم انتصاب ایشان به عنوان شهردار جدید تهران از سوی وزیر کشور صادر شد.

آقای حناچی سومین شهردار تهران در دوره فعلی شورای شهر است که حدود دو سال از عمر آن می گذرد. محمدعلی نجفی اولین شهردار منتخب این دوره از شورا، با دستور محمدجعفر منتظری دادستان قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران از سمت خود استعفا داده بود.

 

پیروز حناچی کیست؟

پیروز حناچی ۵۴ سال دارد و معاون سابق شهرسازی و معماری شهرداری تهران بوده است. او در رشته معماری در دانشگاه تهران تحصیل کرده است. تخصص آقای حناچی مرمت شهری و باززنده‌سازی شهرها گزارش شده است.

از دیگر سمت‌های قبلی آقای حناچی معاونت معماری و شهرسازی وزیر راه در دولت اول حسن روحانی است. از او به عنوان یکی از فعالان جناح اصلاح طلب در جمهوری اسلامی ایران نام برده می‌شود.

آقای حناچی یکی از گزینه‌های اصلی وزارت مسکن و شهرسازی، در صورت تفکیک وزارت راه و شهرسازی به دو وزارت مسکن و شهرسازی و وزارت راه و ترابری به شمار می‌رفت.

وزیر کشور از شهردار جدید تهران خواسته در انضباط دقیق مالی، انضباط محیط شهری، تسریع در تصمیم‌گیرهای به موقع و کارشناسی و استفاده از توان افراد مجرب و شایسته،‌ اهتمام به خرج دهد.