الفبا:دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا بر همکاری با ایران برای توسعه صنعت گردشگری تاکید کرد.

 

به گزارش الفبا، ‘زوراب پولو لیکاشویلی ‘ و ‘حسن قشقاوی’ در این دیدار در خصوص موضوعات مربوط به گردشگری و همکاری های جمهوری اسلامی ایران با این سازمان گفت و گو و‌ تبادل نظر کردند.

قشقاوی سیاست های راهبردی کشورمان در حوزه گردشگری و ایجاد تسهیلات ویژه از جمله صدور روادید فرودگاهی برای جذب و آسان سازی ورود گردشگر به ایران را تشریح کرد.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت گسترش همکاری های گردشگری بین ایران و اسپانیا گفت که برپایی نمایشگاه های فرهنگی و‌ تمدنی ، حضور فعال شرکت های ایرانی در نمایشگاه گردشگری فیتور در مادرید در بهمن ماه سال جاری از جمله این اقدامات بوده است.

سفیر ایران بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت و توان این سازمان در جهت توسعه صنعت گردشگری بین کشورهای عضو تاکید کرد.

‎دبیرکل سازمان جهانی گردشگری نیز ضمن تصریح بر وجود ظرفیت ها و ‌جاذبه های فراوان گردشگری در ایران و اعلام آمادگی برای کمک به توسعه و ترویج این صنعت، حضور فعال شرکت های ایرانی در نمایشگاه بین اللملی گردشگری اسپانیا را بسیار با اهمیت توصیف کرد.

وی اظهار کرد، پیشتر در گفت و گو با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران ، موضوع تشکیل آکادمی صنایع دستی در تهران به عنوان اولین آکادمی در جهان مورد بررسی قرار گرفت.

مقر سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در شهر مادرید، اسپانیا و یکی از نمایندگی‌های سازمان ملل است که در رابطه با امور جهان گردی فعالیت و تحقیق می‌کند.