الفباخبر: دلار تا قبل از ساعت ۱۵ امروز وارد کانال ۱۵ هزار تومانی شد و این روند کاهش در بازار ارز موجب شد دلار به پایین ترین سطح قیمتی خود در چند روز اخیر برسد.

به گزارش الفباخبر موضوع اخطار به خریداران ارز که طی دو روز گذشته به طور مکرر در بازار مطرح شد و این رسانه چندین بار هشدار آن را اعلام کرده بود، از سوی برخی خریداران به تلاش برای کاهش تب ارز تعبیر شد. اما اکنون دلار کماکان در حال ریزش است.

بعدازظهر امروز اخبار از هجوم مردم برای فروش دلار خانگی حکایت داشت. با قدرت گرفتن این موضوع، دلالان از خرید دلارهای خانگی پرهیز می کردند و برخی موفق به فروش دلار در بازار به دلیل خودداری دلال ها یا اعلام قیمت های پایین واسطه ها نشدند.

در این ساعات اختلاف نرخ خرید و فروش دلار تا ۱۵۰۰ تومان هم رسید. وضعیت دلار درآخرین خبرهای میدانی تا ساعت ۱۶:۳۰ امروز بیانگر آن بود که خرید دلال ها در خیابان تا ۱۱ هزار و ۴۳۰ تومان هم رسید.

در پی تحولات بازار آزاد، بازار ارز امروز علاوه بر افت شدید دلار، سکه نیز در چند دقیقه با کاهش ۳۵۰ هزار تومانی مواجه شد. حتی گفته می شود اعلام خبر حکم اعدام شدن سلطان سکه نیز در کاهش نرخ سکه تاثیرگذار بود.

در این میان اظهارات نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی جالب توجه است؛ وی ابراز داشت: ما از محل افزایش قیمت ارز، درآمدی به دست نیاورده ایم. بلکه درآمد دولت از ۳ محل فروش نفت، مالیات، عوارض و واگذاری دارایی هاست.