الفبا: شرکت مخابرات آلمان در یک حکم مقدماتی توسط دادگاه این کشور مکلف به وصل و راه اندازی خطوط ارتباطی بانک های ایرانی مستقر در این کشور شد.

به گزارش الفبا به نقل از دویچه وله، دادگاه هامبورگ آلمان در حکمی مقدماتی از شرکت مخابرات آلمان خواست خطوط تلفن و اینترنت بانک‌های ایرانی مستقر در کشور آلمان را که پیش از این به دلیل مجدداً راه‌اندازی کند.

شرکت تله کوم اواسط نوامبر تلفن و اینترنت بانک‌های ایرانی را قطع کرده بود، اما دادگاه ایالتی «هامبورگ» بعد از رسیدگی به شکایت‌های بانک‌های ایرانی مستقر در این شهر آلمانی در حکمی اولیه به سود آنها رأی داد.

دویچه‌وله نوشت: این دادگاه از «شرکت مخابرات آلمان خواست خطوط تلفن و اینترنت بانک‌های ایرانی مستقر در این کشور را مجددا راه‌اندازی کند. شرکت تله‌کوم اواسط نوامبر تلفن و اینترنت بانک‌های ایرانی را قطع کرده بود.»

دو هفته پیش روزنامه «هاندلس بلات» گزارش داده بود که شرکت دویچه تله‌کوم که بخشی از سهام آن متعلق به دولت آلمان است، با ارسال پیامی به بانک ملی از قطع شدن دسترسی شعبه هامبورگ این بانک به اینترنت و تلفن خبر داده است.

در پیام دویچه تله کوم آمده بود: «ما فکر می‌کنیم که شما دیگر نخواهید توانست پول خدمات را پرداخت کنید. بانک ملی جزو چند بانک ایرانی است که شامل تحریم‌های آمریکا علیه ایران شده است.»

بعد از این اقدام، سفارت آمریکا در آلمان طی توئیتی با اشاره به قطع دسترسی شعبه هامبورگ بانک ملی ایران به خدمات اینترنتی و مخابراتی از آن استقبال کرد. در توئیت سفارت آمریکا هشتگی را با عنوان «ممنون از دویچه بانک» منتشر کرده بود.

دویچه وله روز جمعه نوشت: «دادگاه هامبورگ آلمان در حکمی مقدماتی از شرکت مخابرات آلمان خواست خطوط تلفن و اینترنت بانک‌های ایرانی مستقر در این کشور را مجددا راه اندازی کند.»