راهنمای گردشگر

راهنمای گردشگر : چهار ویژگی بسیار خوب که یک راهنمای گردشگر باید بداند

راهنمای گردشگری یکی از مشاغل جذاب و پر ماجرا می باشد که در کنار شادی و تفننی که دارد ، نکاتی را هم در بر دارد که هر راهنمای گردشگر باید ان ها را به خوبی بداند و سر لوحه کار خود قرار دهد تا بتواند در حرفه خود موفق شود در غیر اینصورت چیزی جز سردی و دلزدگی را در بر ندارد.در مقالات پیشین در ارتباط با ویژگی های مهم و اساسی که یک راهنمای گردشگر باید داشته باشد صحبت شد و در این مقاله نکات دیگر راجع به حرفه راهنمای گردشگری ارائه خواهد شد.

 راهنمای گردشگری:  باید یک داستان پرداز خوب باشد

مردم عاشق شنیدن حقایق و وقایع  در مورد تاریخچه یک شهر یا  یک روستا یا یک کوه یخ  هستند. از آنجا که شما در زمینه کسب و کار مسافرت و گردشگری  هستید، شما می توانید یک یا دو داستان ساختگی یا هر چیز دیگری که جالب باشد را تعریف کنید اما تنها داستان پردازی یا داستان گفتن ملاک نیست و باید طول داستان، زمان بندی آن متناسب با طول سفر و فضای محیط باشد و به نقاط حساس و پر هیجان داستان دقت داشته باشید تا گردشگران همراه و همگام با شما درگیر داستان شوند و سفر را هیجان انگیز کند. روی زمان داستان خوب کار کنید اینکه چقدر طول می کشد و ان را  برای خود برنامه ریزی کنید تا متناسب با زمان سفر تعریف شود.

شما باید مهارت های سازمانی خوبی داشته باشید

زمانی که شما یک راهنمای گردشگر هستید، زمانبندی هم باید برای شما  مهم باشد. یعنی اینکه شما در زمان خاصی باید در مکان خاصی باشید. صرف زمان کمتر یا بیشتر در یک مکان عدم مدیریت شما را انتقال می دهد و برنامه روزانه را مختل می کند.

به برنامه سفر خود نگاهی بیندازید و مطمئن شوید که می دانید در زمان معین ، کجا باید باشید و سپس، هر روزی  که در آن مکان هستید، زمان خود رابسنجید  آیا مقدار زمان صرف شده کافی است – آیا شما نیاز به زمان بیشتری دارید یا زمان کمتر…

 

علاوه بر این موضوعات موارد دیگری وجود دارد مثل زمانی که باید با اتوبوس سفر کنید یا نیاز است که بلیط تهیه کنید و با مدیر سازمان یا مکانی از قبل صحبت و هماهنگی کنید این موارد باید به خوبی در نظر گرفته شوند چرا که همگی به مهارت ها و مدیریت شما  بر می گردد  و شما را قدرتمند جلوه می دهد.

 حس شوخ طبعی داشته باشید

البته  لازم نیست که دلقک سیرک باشید یا حالت های کمیک غیر متعارف از خود  اشکار کنید. اما داشتن حس شوخ طبعی می تواند تا حدودی در ایجاد حس خوب به شما  و گردشگران کمک کند و  حالت یکنواختی را از گروه بزداید. هم چنین در طی شرایط  و موقعیت هایی که برای شما به وجود می اید می توانید تا حدودی ان ها را به حالت کمیک و طنز متعادل نزدیک کنید و ان ها را به بقیه سفر گردشگری دلگرم کنید.

  نباید مضطرب باشید

در طول سفر گردشگری با افراد مختلفی برخورد خواهید داشت ، مثلا ممکن است با افراد ترش رو و بداخلاق یا افراد معلول کسانی که مشکلات جسمی دارند یا کسانی که  افسرده  هستند و شما با ان ها مواجه می شوید دچار استرس و تشویش شوید؛ که در این صورت باید با همدردی بیشتر و درک بهتر مشکل را حل کنید.