راهنما گردشگری

راهنما گردشگری : سه ویژگی بسیار خوب که راهنما گردشگری نیاز دارد

راهنما گردشگری ، یکی از پرطرفدارترین مشاغل در جهان است. این حرفه بسیار پر نشاط و پر تحرک می باشد و بیشتر مربوط به زمانی است که دیگران قصد تفریح و شادی در زندگی خود  را دارند،  که شما می توانید در ان سهیم باشید.

همچنین شما می توانید با افراد شگفت انگیز برخورد کنید و مکان های هیجان انگیز و پر بازدید را ببینید، اما این بدان معنا نیست که راهنما گردشگری کار اسانی است.

 

یک راهنما گردشگری نیز یک کار چالش برانگیز است. در واقع  او یک نفر  با معلومات کافی برای راهنمایی یک گروه می باشد . در اینجا  سه ویژگی که باید راهنمای گردشگر داشته  باشد،  را ارائه می کنیم.

شما باید کاریزماتیک باشید

در حالی که در یک گروه گردشگری  فقط یک راهنما گردشگری وجود دارد،  در مورد گردشگران این گوه نیست، تعداد افراد گردشگر زیاد هستند ان ها می توانند ۱۰ الی ۲۰ نفر باشند و حتی گاهی بیشتر از تعداد  هستند. هر شخص در تور به دنبال تفریحات، سرگرمی ها و اطلاعات مورد نظر خود می باشد.

بنابراین  یک راهنما گردشکری باید دارای  کارایی  و اطاعات بالایی باشد که بتواند تمام  نیاز های گردشگران را  پاسخ بدهد.

 

هر روز در تور، به دنبال فرصت هایی برای جذب گروه خود باشید. همچنین، قبل از اینکه در سفرهای گشت و گذار قرار بگیرید و در طول سفر با آنها مشورت کنید، به فکر تاکتیک های موثر  برای لذت بردن باشید.

شما باید آگاه باشید

شما می توانید یکی از جذاب ترین راهنماهای گردشگری در جهان باشید. اما اگر اطلاعات کافی نداشته باشید مخاطبان خود را از دست خواهید داد. یک راهنمای گردشگر باید بداند که در مورد چه چیزی قرار است صحبت کند تا  اطلاعات خود را کامل کند. این اطلاعات شامل حقایق، امار و ارقام صحیح  در مورد مکان ها و جزییات مورد نظر آن هاست و همچین هر چیز جالب دیگری که در یک تور گردشگری نیاز است.

اطمینان حاصل کنید که راجع به هر آن چه که نیاز دارید اطلاعات کافی نیز دارید که در صورت هر گونه سوال از سوی گردشگران توان جواب دهی به ان را داشته باشید.

دارنده ارتباطی خوب باشید

اگر شما بسیار متخصص و به همان اندازه جذاب هستید، اما با گروه خود ارتباط  خوبی برقرار نکنید، شک نکنید که ان ها این احساس را پیدا خواهند کرد که انگار به دنبال معلم تاریخ خود هستند و قرار است تنها یک سری  اطلاعاتی به ان ها داده شود. همچینین این احساس را خواهند داشت که یک ارتباط یک طرفه سرد است و گرما و صمیمیتی وجود ندارد.

بنابراین در طول سفر گردشگری باید توجه داشته باشید که قرار نیست تنها اطلاعاتی داده شود و تنها بحث یادگیری یا بهتر است بگوییم صرفا یک سفر علمی نیست در این سفر باید گردشگران با هم صحبت کنند با شما ارتباط گرم و صمیمی داشته باشند تا این سفر گردشگری برای ان ها یک سفر خاطره انگیز شود.