الفبا:رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: آن چیزی که رئیس مجمع در مورد آخرین جلسه خود با رهبر انقلاب مطرح کردند این بود که ایشان گفته‌اند بنده درباره لوایح چهارگانه نظری ندارم، نه اینکه مخالفتی ندارم. اما از سوی دیگر رئیس‌جمهور گفته‌اند که رهبری بیان کرده‌اند که بنده مخالفتی ندارم.
به گزارش الفبا حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت‌وگو با ایکنا، به تشریح جزئیات جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو پرداخت و گفت: در جلسه امروز، ۹ نفری که در جلسه قبل موفق به صحبت نشده بودند به بیان دیدگاه‌های خودپرداختند. سپس پیشنهادی مطرح شد مبنی بر این که موضوع CFT که آن هم با FATF مرتبط است و به آینده موکول شده بود، همزمان بررسی شود.

پالرمو و CFT در مجمع در شرایط رأی‌آوری نیستند

وی ادامه داد: درباره این پیشنهاد، چهار موافق و چهار مخالف صحبت کردند و دولت و مجلس هم نظر خود را گفتند و در نهایت رأی آورد و قرار بر این شد که موضوع CFT هم باز شود تا در نهایت تصمصمی درباره آن اتخاذ شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: در شرایط کنونی، پالرمو و CFT در مجمع در شرایط رأی‌آوری نیستند و برخی مخالفت‌های جدی با آنها وجود دارد اما به هر حال در نهایت این مجمع است که باید نظر خود را اعلام کند.

اعلام نظر رهبر انقلاب درباره لوایح چهارگانه توسط رئیس مجمع

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه رهبر انقلاب مشکلی با لوایح چهارگانه ندارند، بیان کرد: این موضوع هم در جلسه مطرح شد که مقام معظم رهبری گفته‌اند مشکلی با این موضوع ندارند اما آن چیزی که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد آخرین جلسه خود با رهبر انقلاب مطرح کردند این بود که ایشان گفته‌اند بنده نظری ندارم، نه اینکه مخالفتی ندارم و خود مجمع باید در این مورد نظر بدهد. اما از سوی دیگر رئیس‌جمهور گفتند که رهبری بیان کرده‌اند که بنده مخالفتی ندارم.

منتخب مردم اسلام‌آباد غرب، دالاهو، گهواره و حمیل در مجلس درباره جلسه بعدی مجمع تشخیص مصلحت نظام برای بررسی این موضوعات یادآور شد: این را باید مجمع تشخیص اعلام کند. جلسات مجمع، هر دو هفته یکبار است و اگر به تعطیلات قبل از عید مواجه نشود، قبل از عید برگزار خواهد شد اما به احتمال زیاد بعد از عید برگزار خواهد شد.