الفبا: مقدمات افتتاح شهرک صنعتی، گشایش صنایع زیربنایی و دارویی و همچنین بازدید از صنایع دارای بازدهی بالا در شهرستان های ماهدشت و هشتگرد استان البرز با حضور دکتر رحمانی کلید خورد.

 

به گزارش الفبا به نقل از روابط عمومی وزارت صمت، دکتر رحمانی در سفر به استان البرز همزمان با دومین روز از چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی پروانه بهره برداری شهرک صنعتی غیردولتی ماهدشت را اعطا کرد.

در این شهرک صنعتی که ۲۵۰هکتار وسعت دارد، بیش از یکصد واحد صنعتی در حوزه های صنایع غذایی، ماشین سازی و فلزی، خودروسازی، چوب و… فعال است. افق چشم انداز این شهرک صنعتی، جذب صنایع استراتژیک و دانش بنیان و اشتغال ۱۰هزارنفر است.

همچنین امروز دکتر رحمانی واحد تولیدی پلی رزین را افتتاح و از بخش های مختلف آن بازدید کرد. برای راه اندازی این واحد تولیدی ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است و نزدیک به ۱۰۰ نفر مشغول به کار شده اند.

از دیگر اقدامات وزیر بازدید از شهرکت صنعتی زر در ماهدشت بود که ۲۵۰هکتار وسعت دارد و بیش از یکصد واحد صنعتی در حوزه های صنایع غذایی، ماشین سازی و فلزی، خودروسازی، چوب و… فعال است. افق چشم انداز این شهرک صنعتی، جذب صنایع استراتژیک و دانش بنیان و اشتغال ۱۰هزارنفر است.

افتتاح خط جدید تولید صنایع دارویی شرکت آریوژن فارمد با عنوان «بی سی»، از دیگر اقدامات مهم مراسم امروز وزیر صنایع بود. این شرکت، تولیدکننده انواع داروها برای بیماران مبتلا به بیماری های خاص، مانند سرطان، بیماری های اتوایمون و هموفیلی است. برای راه اندازی این خط تولید بالغ بر یک میلیون دلار سرمایه گذاری و برای ۱۵۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.