الفبا-حسین بردبار:رییس هیات مدیره شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کورش در مراسم عرضه اولیه ۵درصد از سهام این شرکت در تالار بورس تهران، تاکید کرد که مشکلی درباره تامین کالاها و مایحتاج ارایه شده در این فروشگاه وجود ندارد و برآوردی از شبهه افکنی درباره مساله خالی شدن قفسه فروشگاه ها به دلیل شرایط تحریم نداریم.

 

به گزارش الفبا، دکتر علی ابراهیمی ،امروز درنشستی خبری در محل تالار بورس حافظ تهران، در پاسخ به پرسش الفبا درخصوص برخی از شبهه افکنی ها درمورد احتمال ایجاد بحران قفسه های خالی در فروشگاه ها به دلیل شرایط تحریم گفت: ما درمورد بحث خالی بودن قفسه ها چنین برآوردی نداریم ضمن این که در چهار، پنج ماه گذشته هم که مقداری شرایط سخت شد، فروشگاه های زنجیره ای از شرایط خوبی برخوردار بودند.
وی افزود:درمورد فروشگاه افق کورش ، با توجه به این که بخشی از سهامداران نهایی این فروشگاه نیز شرکتهای تولیدی هستند مثل شرکتهای شوینده ، صنایع غذایی، سلولزی و غیره، از این بابت اولویت بیشتری و امکان تامین کالاهای بیشتری نسبت به سایر شرکتها وجود دارد و شاهد محدودیتی نخواهد بود. رئیس هیات مدیره فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش همچنین گفت: این اولین بار است که سهام یک شرکت در مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در بورس عرضه می‌شود که می‌تواند در راستای شفافیت، گام جدی باشد و امیدواریم با حضور ما سایر شرکت‌های این صنعت نیز وارد بورس شوند.وی در مورد تاثیر تحریم‌ها در عرضه کالاهای این مجموعه گفت:‌ عمدتا کالاهای ما تولید داخل هستند و کاهش واردات نمی‌تواند تاثیری در روی ما داشته باشد و اینکه برخی‌ها برآوردی از بحران قفسه خالی دارند صحت ندارد و ما در زمانی که شرایط کشور سخت بود باز توانستیم از وضعیت مناسبی در عرضه کالاها برخوردار باشیم.
همچنین دراین نشست خبری امیرخسرو فخریان ،مدیرعامل افق کوروش اظهار داشت: ما روزانه نزدیک به ۱۲۰ تا ۱۳۰ تن گوشت به فروشگاه‌ها تزریق می‌کنیم شاید در برخی روزها در این روند وقفه پیش بیاید و در حال حاضر از ۲۹۰ فروشگاه عرضه‌کننده فروش در کشور تعداد ۶۰ فروشگاه متعلق به افق کوروش است بنابراین ما در عرضه گوشت و گوشت چرخ کرده هیچ مشکلی نداریم.
وی در مورد فعالیت این مجموعه گفت: فروشگاه افق کوروش در سال ۱۳۸۸ ثبت شد و از سال ۱۹۹۲ مسیر خود را به سمت کالاهای پرگردش و پرمصرف تغییر داد و امروزه ۱۲۳۵ فروشگاه در اقصی نقاط کشور داریم که بر اساس برنامه تا آخر سال این تعداد به ۱۳۰۰ خواهد رسید بنابراین ما هم در برنامه‌های خود و هم در تعداد به ۱۰۰ درصد اهداف خود رسیده‌ایم. البته هدف ما رسیدن به چهار هزار فروشگاه است که با توجه به پتانسیل موجود در کشور حتما محقق خواهد شد.