الفبا: نوروز از راه نرسیده سفرها آغاز می شود. امروز صبح شهر خلوت بود و جاده ها احتمالا با رشد ۱۰ درصدی سفرهای نوروزی مواجه هستند در این شرایط نگاهی به برنامه های نوروزی شرکت های بیمه که عمدتا پیش بینی دسترسی بهتر به خدمات بیمه ای را در نظر دارند می تواند مفید باشد.

به گزارش الفبا، رشد ۱۰ درصدی سفرها در صورتی پیش بینی شده است که مصدومان جاده ای به رقم ۴۰۰ هزار نفر در سال نزدیک می شوند و این رقم بررسی برنامه ریزان کشور دلهره آور است.وقتی سال به سال با افزایش سفرها به این رقم افزوده می شود و پس از قریب یک دهه با پیش بینی ۱۰ درصدی ، جدی بودن این آسیب های اجتماعی و روانی –درحال حضر سالی ۴۰ هزار قطع نخاعی به جامعه تحمیل می شود-ناشی از آن بارآور شرایط دشواری خواهد بود.

سفرها و خوشی ها انشاالله به سلامتی اما با پیشگیری

به قول یونس مظلومی مدیرعامل بیمه تعاون باید به پیشگیری فکر کنیم و مرگ را فقط برای همسایه همسایه ندانیم.سفر که می رویم ریسک های سرقت، آتش سوزی، تصادف و امثال آن هم فکر کنیم و آن ها را در برنامه های زندگی خود جای دهیم. اما در این شرایط بیمه ها در چارچوب برنامه های رایج و حتی تازه خود برای کمک به ایمنی مردم چه برنامه ای داشته اند؟

بیمه ایران برنامه گسترده کشیک جاده ای

طرح سراسری ارائه خدمات بیمه ایران به مسافران نوروزی و بیمه گذاران نیز با عنوان «طرح بهاران بیمه ایران» ، با اعزام واحدهای پرداخت خسارت سیار بیمه ایران به محل های استقرار پیش بینی شده، آغاز و جزئیات آن اعلام شد.

رییس هیات مدیره بیمه ایران از مردم خواست قبل از آغاز تعطیلات نوروزی حتما اعتبار بیمه نامه های خود را کنترل و در صورت نیاز نسبت به تمدید یا به روز کردن سرمایه های تحت پوشش بیمه ای خود اقدام کنند و توصیه کرد در مسافرت ها، ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و پرهیز از سرعت غیرمجاز به هشدارهای پلیس توجه جدی داشته باشند تا سفرشان را با شادمانی آغاز کنند و به سلامتی پایان برند.

معاون فنی بیمه ایران نیز  با اشاره به اینکه به غیر از طرح ویژه بهاران بیمه ایران که در بخش اتومبیل آغاز شده و تا ۱۴ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت، در آستانه بهار ۹۸ ، همچنین دو طرح جدید و ارزان قیمت «بیمه سفر» و «بیمه حامی» بیمه ایران توسط ۲۰۶ شعبه و ۱۱ هزار دفتر نمایندگی بیمه ایران در سراسر کشور به اجرا گذاشته می شود، افزود: در طرح بیمه سفر بیمه ایران، هموطنان گرامی مسافر می توانند با پرداخت حق بیمه ای اندک معادل ۱۰ هزار تومان ۵ نوع خطر از جمله حوادث خودرو ، منزل مسکونی ، خود و همراهانشان را از ۱۵ اسفند ۹۷ تا ۲۰ فروردین ۹۸ به طور همزمان تحت پوشش بیمه قرار دهند.

زاهد نیا اضافه کرد: در طرح بیمه حامی نیز منازل مسکونی با حق بیمه ای اندک در برابر ۲۰ خطر از جمله آتش سوزی ، زلزله و . . . تحت پوشش بیمه ایران قرار می گیرند.

بیمه پارسیان و اعلام شعب کشیک نوروزی

این شرکت برنامه شعب کشیک و ساعات کاری خدمات رسانی شعب خود را به طور مفصل اعلام کرده است. اما پیش از این نیز با اعلام طرح جامع مجتمع های مسکونی و همچنین بیمه نامه مسئولیت جامع مدیران مجتمع های مسکونی خود را که برخی از آنها نظیر آتش سوزی، انفجار و امثال آن را که میتواند در ایام نوروز برای منازل مسافران تهدید آمیز باشد به طور ویژه مطرح کرده است.

بیمه البرز در تعطیلات نوروز آماده خدمت رسانی

بیمه البرز هم اعلام کرده است تمام شعب این شرکت در مرکز استان ها و شعب تخصصی پرداخت خسارت خودرو و مجتمع های تخصصی واحد درمانی در استان تهران خود را در ایام تعطیل نوروز آماده ارائه خدمت به هموطنان کرده است.همچنین مرکز خدمات پرداخت سیار بیمه البرز با شماره (۰۲۱)۸۴۳۳۵ در ایام تعطیل نوروز به جز ۱۳ فروردین از ساعت ۹ تا د۱۹ و پنجشنبه اول فروردین از ساعت ۱۲ تا ۱۹ ارائه خدمات می کنند.همین سرویس در استان البرز با شماره ۴۱۵۵۸ بعلاوه در تبریز ، آبادان، اصفهان، خرم آباد، یاسوج و یزد نیز این خدمات ارائه می شود.

بیمه رازی و پاسخگویی شبانه روزی

بیمه رازی با پاسخگویی شبانه روزی به مشتریان خود لا شماره (۰۲۱)۸۱۹۴۲ تلاش کرده است در کنار دایر بودن شعب کشیک نوروزی خود از سومتا یازدهم فروردین ماه ، خدمات رسانی خود را ب طور هدفمند دنبال کند. این شرکت شعب و ستاد مرکزی خود را نیز از روزهای ۵تا ۱۱ فروردین ماه تا ساعت ۱۳ آماده سرویس دهی به مشتریان کرده است.

اماده باش شعب بیمه آرمان در ایام نوروز

تمامی شعب صدور و خسارت بیمه آرمان در ایام تعطیلات نوروز ۹۸ فعال خواهند بود.روابط عمومی بیمه آرمان در اطلاعیه ای از جانب مدیریت امور شعب و نمایندگان اعلام کرد، تمامی شعب این شرکت در ایام تعطیلات سال نو به استثنای روزهای یکم، نهم و سیزدهم فروردین ۹۸ آماده ارائه خدمات به بیمه گذاران و مسافران نوروزی در سراسر کشور هستند.بر اساس این اطلاعیه، تمامی شعب از ۲۹ اسفند ۹۷ تا ۱۵ فروردین ۹۸ از ساعت ۹ تا ۱۳ به استثانی روزهای قید شده ملزم به حضور حداقل دو نفر از کارکنان خود در شعبه هستند.

شعب کشیک بیمه دانا در تعطیلات نوروز 

 با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و ضرورت افزایش خدمت‌رسانی به مردم و تکریم ارباب رجوع، شعب کشیک بیمه دانا در تعطبلات نوروز آماده خدمت به مردم و بیمه‌گذاران خواهد بود.

بر این اساس، در تعطیلات نوروز، بیمه‌گذاران و زیاندیدگان احتمالی برای انجام امور بیمه‌ای خود در تهران می‌توانند به شعب فردوسی، آزادی، بیهقی و ۱۵ خرداد در ورامین و در شهرستان‌ها به شعب زیر مراجعه کنند:

آبکوه، احمدآباد و آزادی مشهد، بیرجند، زاهدان، چابهار، ایرانشهر، ارومیه، زنجان، اردبیل، استاد شهریار و مسجد کبود تبریز، منطقه آزاد اروند آبادان، یزد، کرمان، کاشان، اهواز، شهرکرد، زاینده رود و نقش جهان اصفهان، سعدی شیراز، بوشهر، یاسوج، خلیج فارس، عسلویه، گرگان، نوشهر، آمل، تنکابن، گنبد، سمنان، ساری، شاهرود، اراک، ساوه، خرم‌آباد، بروجرد، کرمانشاه، سنندج، ایلام، همدان، لنگرود، رشت، بندانزلی، هفت تیر و غدیر کرج، قزوین و قم.

بیمه پاسارگاد با کد رهگیری به خسارت دیدگان سفرهای نوروزی خدمات می دهد

شعبه های بیمه پاسارگاد در سراسر کشور در روزهای چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ، شنبه ۳ فروردین و یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۸ از ساعت ۹ تا ۱۳ آماده ارائه خدمات بیمه ای اعم از صدور انواع بیمه نامه و پرداخت خسارت می باشند.

در ایام تعطیل نوروز شعبه های پونک، تهرانپارس، یادگار و ارمغان در استان تهران و شعبه های مشهد، اصفهان(مرکزی)، قزوین، گرگان، بندرعباس(رسالت)، شیراز (فرهنگ)، کرج (گلشهر)، تبریز (بلوار آذربایجان)، یزد، ساری(جام جم)، رشت، اردبیل، نیشابور، بجنورد، بیرجند، اراک، شهرکرد، کاشان، اهواز، بوشهر، تنکابن، آمل، همدان، ارومیه(مرکزی)، کرمان، زنجان، سبزوار، سمنان، بابل، سنندج، چالوس، کرمانشاه، بندرانزلی، مهاباد، قم، مراغه، خوی، شاهرود، زاهدان، گنبد کاووس، آستارا، لاهیجان، میانه، میاندوآب، شهرضا، ایلام، یاسوج، بهشهر، دامغان، پارس آباد مغان، بروجرد ، مرند، تربت حیدریه، آبادان، خرم آباد، ساوه و دزفول انواع خدمات بیمه ای را به هموطنان عزیز ارائه می دهند.

همچنین کلیه زیان دیدگان بیمه های شخص ثالث اتومبیل در استان مازندران و شهرهای تهران، مشهد، اصفهان ، شیراز، رشت، کرج، بجنورد، اهواز، سمنان، زنجان ، گرگان و ارومیه به منظور بهره مندی از خدمات کارشناسی خسارت مالی توسط شرکت سامان نگار ایرانیان می توانند با شماره  ۸۴۳۲۵-۰۲۱ تماس حاصل نموده و با دریافت کد ره گیری در کوتاه ترین زمان ممکن از تسهیلات طرح ارزیابی سیار خسارت برخوردار شوند.

آماده باش نوروزی واحد های ستادی و اجرایی بیمه نوین

بیمه نوین، واحدهای ستادی و شعب منتخب این شرکت در روزهای ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۷ و سوم، چهارم و ۱۴ فروردین ماه سال ۱۳۹۸ آماده ارائه خدمات بیمه‌­ای به مشتریان است.

طبق اعلام معاونت امورشعب، شبکه فروش و بازاریابی شرکت، کارشناسان واحدهای آتش سوزی، اشخاص گروهی، امورشعب، نمایندگان و کارگزاران، فناوری اطلاعات و ارتباطات، مالی و اتومبیل در ستاد و شعب منتخب در سراسر کشور در روز ۲۹ اسفندماه ۱۳۹۷ و روزهای سوم، چهارم و ۱۴ فروردین ماه سال ۱۳۹۸،  از ساعت ۹ الی ۱۴ در محل کار خود حاضر و به ارائه خدمات مورد نیاز  مشتریان خواهند پرداخت.

همچنین طبق سنوات گذشته، در ایام تعطیلات صدور معرفی‌نامه درمان بیمه نوین به صورت شبانه روزی انجام می‌­شود و کارشناسان خدمات امدادی اتوپلاس نیز در سفرهای نوروزی پاسخگوی نیاز بیمه‌گذاران بیمه بدنه نوین خواهند بود.

بر اساس این گزارش، شعب شیفت نوروزی بیمه نوین شامل اصفهان، اراک، اهواز، بندرعباس، بوشهر، تبریز، رشت، ساری، سبزوار، شیراز، قزوین، قم، کرج کرمان، کرمانشاه، مشهد، سمنان، یزد، زنجان، گرگان، همدان، ارومیه، چالوس، آمل و سیرجان می‌­شوند.

شیفت کاری تیم کشیک نوروزی بیمه دی

در ایام تعطیلات نوروز، شعب بیمه دی ۲۹ اسفندماه ۹۷ و سوم و چهارم فروردین ماه ۹۸ از ساعت ۹ تا ۱۲ در خدمت مردم عزیز خواهند بود.همچنین روزهای پنجم تا هفتم و دهم تا یازدهم فروردین ماه، شعب بیمه دی از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۳ آماده ارائه خدمات به مشتریان محترم خواهند بود.بر اساس این اطلاعیه، روز دوشنبه ۱۲ فروردین ماه نیز هموطنان محترم می توانند از ساعت ۹ تا ۱۲ جهت دریافت خدمات به شعب بیمه دی مراجعه نمایند.گفتنی است در روزهای پنجشنبه ۸ و ۱۵ فروردین ماه نیز همکاران بیمه دی از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۲ در محل خدمت خود حضور خواهند یافت.

سرویس های نوروزی بیمه حکمت صبا اعلام شد

با توجه به پیش رو بودن سال جدید و ایام نوروز ۹۸، بیمه حکمت طبق سنوات گذشته این فرصت را غنیمت شمرد و برای خدمت رسانی بهتر و شایسته‌تر شعب خود را در سراسر کشور برای روزهای تعطیل عید فعال نموده است.

طرح سراسری شعب کشیک بیمه حکمت  در ایام نوروز، روزهای ۲۹ اسفندماه سال جاری و دوم تا چهارم فروردین ماه سال ۹۸ می باشد که تمامی شعب از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ ظهر آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز خواهند بود.بیمه گذاران برای دریافت اطلاعات تکمیلی در این باره می‌توانند با شماره تلفن  ۴۱۳۹۵۰۰۰-۲۱ اداره ارتباط با مشتریان بیمه حکمت تماس حاصل نموده و نیز برای دریافت لیست اطلاعات تماس شعب کشیک در سراسرکشور اینجا کلیک فرمائید.

 کشیک نوروزی بیمه آسیا

اداره‌های صدور و خسارت مدیریت های بیمه های اتومبیل (شخص ثالث و حوادث راننده و بدنه) ، درمان و شعبه های منتخب بیمه آسیا نیز درتهران و۴۶مرکز استان و شهرستان، روزهای ۲۹اسفند سال۱۳۹۷و دوم ،سوم و چهارم فروردین ماه سال جدید از ساعت ۸تا ۱۳آماده ارائه خدمات بیمه‌ای هستند.

روابط عمومی بیمه آسیا با تبریک فرا رسیدن سال نو و تصریح ارائه خدمات بیمه‌ای در ایام نوروز به هموطنان اعلام کرد: اداره‌های صدور و خسارت مرکز مدیریت بیمه های شخص ثالث و حوادث راننده و مدیریت بیمه های بدنه اتومبیل (خیابان طالقانی،نرسیده به تقاطع قرنی)،شعبه انقلاب(خیابان آزادی ،بعد از میدان انقلاب) ، اداره خسارت مالی شمال تهران (پارک سوار بیهقی) و اداره های صدور و  خسارت  بیمه‌های درمان تهران (خیابان طالقانی ، تقاطع قرنی) روزهای۲۹اسفند ماه سال جاری و دوم،سوم و چهارم فروردین ماه سال جدید از ساعت ۸تا۱۳فعال هستند.

این اطلاعیه با اشاره به ارائه خدمات بیمه‌ای به منظور تسهیل در امور مسافران نوروزی می‌افزاید: همچنین اداره‌های صدوروخسارت بیمه‌های اتومبیل ودرمان بیمه آسیا در شهرهای آبادان ،آستارا ، آمل، اراک ، اردبیل ، ارومیه ،اصفهان ،انزلی ، اهواز ، ایلام ، بابل ، بجنورد، بروجرد ،بندرعباس، بوشهر ، بیرجند ، ،تبریز،،تربت حیدریه ، تنکابن ،چالوس ، خرم‌آباد، رشت ، زاهدان ، زنجان، ساری، سبزوار ،سمنان ، سنندج، شاهرود ، شهرکرد ،شیراز ، قائم شهر، قزوین ، قم ،کاشان، کرج(مرکزی وخسارت) ، کرمان ، کرمانشاه ، گرگان ، گنبد ،لاهیجان ،مشهد، ،نیشابور،یاسوج، همدان و یزد،روزهای۲۹اسفند سال ۱۳۹۷و دوم،سوم و چهارم فروردین ماه سال ۱۳۹۸ از ساعت ۸تا۱۳ آماده ارائه خدمات بیمه‌ای به هموطنان گرامی می‌باشند.

ارائه خدمات بیمه سامان در ایام نوروز

روابط عمومی شرکت بیمه سامان نیز در آستانه سال نو ضمن تبریک نوروز به مردم ایران زمین و آرزوی سلامتی و سالی سرشار از شادکامی برای هم میهنان عزیز، به منظور فراهم آوردن آرامش خاطر برای بیمه گذاران گرامی ساعات کاری شعبه های فعال خود را در تعطیلات نوروز اعلام کرد.بر اساس این گزارش، شعب بیمه سامان در سراسر کشور از روز یکشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ الی ۱۳۹۶/۰۱/۰۳ از ساعت ۸:۰۰ الی ۱۳:۰۰ آماده ارائه خدمات بیمه ای اعم از صدور انواع بیمه نامه و پرداخت خسارت به هموطنان عزیز می باشند.

همچنین به منظور رفاه حال هموطنان گرامی کلیه خدمات کارشناسی سیار خودرو ، در تاریخ ۲۹ و ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۵ و در ایام نوروز ۱۳۹۶ همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ بعد از ظهرتوسط ارزیابان سیار خسارت ارائه خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دسترسی به نشانی و تلفن شعبه های بیمه سامان در سراسر کشور به پایگاه اطلاع رسانی این شرکت به نشانی www.si24.ir مراجعه و یا با تلفن گویای ۸۹۴۳(۰۲۱) تماس حاصل نمایید.

 

صندوق های امانات بانکی راهی برای پیشگیری

با نزدیک شدن به ایام نوروز، برنامه‌ریزی برای سفرهای داخلی و خارجی افزایش یافته و بسیاری از افراد حداقل بخشی از این مدت را در سفر به سر می‌برند؛ حال آن‌که تعطیلات نوروز زمان بسیار خوبی برای سارقان است تا بتوانند از خالی بودن منازل مسکونی برای سرقت از آن استفاده کنند.

از همین رو، صندوق‌های امانات بانکی در آستانه تعطیلات نوروزی یکی از ایمن ترین و مهم ترین روش های محافظت از اموال می باشد.

بنابراین لازم است بدانیم که استفاده از صندوق های امانات چگونه است.نخست اینکه افراد برای استفاده از صندوق امانت در هر بانک، باید یک حساب در آن بانک داشته باشند.همچنین متقاضیان صندوق امانات در بانک‌ها باید مبلغی را به عنوان اجاره بهای صندوق به بانک مورد نظر بسته به شرایط و تعرفه‌های آن بانک پرداخت کنند. معمولاً اجاره بهای استفاده از صندوق‌های امانات از سوی بانک‌ها بر اساس سانتی‌متر مکعب محاسبه می‌شود و از ۵۰هزار تومان تا ۶۵ میلیون متغیر است.که افراد می توانند به بانک‌های خود مراجعه کرده و شرایط آن‌ها را جویا شوند یا با مراجعه به سایت‌های بانک‌ها، شرایط دریافت صندوق از بانک‌های متفاوت را بخوانند.

آنچه که واضح است پرداخت هزینه های این صندوق های امانات در مقابل پرداخت هزینه هایی که باید برای سرقت، آتش سوزی و… پرداخت بسیار ناچیز است.