معاون بیمه و بانک وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: وزارت اقتصاد بر رعایت نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات در بانک‌های دولتی تاکید مجدد دارد.

به گزارش الفبا عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با فارس، در مورد نامه‌ای که به مدیران عامل بانک‌های دولتی مبنی بر رعایت نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات داشته است، گفت: به عنوان معاون بیمه و بانک در این نامهاعلام کردم که وزارت اقتصاد تاکید مجدد بر رعایت نرخ سود سپرده‌ها و تسهیلات در بانک‌های دولتی دارد.

وی گفت: در حال حاضر سپرد‌ه‌های بلند مدت در بانک‌ها نداریم و حداکثر زمان سپرده بانکی یکساله است که با نرخ سود ۱۵ درصد محاسبه می‌شود.

معاون بیمه و بانک وزارت اقتصاد گفت:  البته بانک‌ها می‌توانند برای صدور گواهی سپرده مجوزهای خاص را از بانک مرکزی بگیرند و سود گواهی سپرده با مجوز بانک مرکزی که به صورت یکساله است بیش از این رقم باشد.

معمارنژاد تاکید کرد: نکته جالب در سیاست بانک مرکزی این است که بانک مرکزی سود سپرد‌های بانکی را از روزشمار تبدیل به سود ماه‌شمار و ماهانه کرده است و این براساس مصوبه شورای پول و اعتبار بوده است.

به گزارش فارس، در نامه معمارنژاد به بانک‌های دولتی شامل بانک ملی،‌کشاورزی، مسکن، سپه، تجارت، ملت،‌صادرات توسعه صادرات ایران ، صنعت و معدن، رفاه کارگران، توسعه تعاون، پست بانک و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران آمده‌ است در مورد رعایت نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار مجددا تاکید می‌شود تمامی بانک‌های دولتی و خصوصی شده ملزم به رعایت نرخ‌ها و سایر مصوبات شورای پول و اعتبار بوده و مدیران عامل بانک‌ها مسئولیت حسن انجام این امر را برعهده خواهند داشت.