الفباخبر: بیمه دی نسبت به فصل نخست سال گذشته سود سه برابری نشان داد و بنظر می رسد با توجه به تغییر احتمالی نرخ ارز این رشد در ۶ ماهه نخست امسال بیشتر شود

 

به گزارش الفباخبر، آخرین صورت مالی مربوط به سال ۹۷ که تا کنون منتشره شده مربوط به سه ماهه نخست سال و منتهی به ۳۱ خرداد ۹۷ بوده که در این دوره بیمه دی حدود ۲۱۲ میلیارد ریال سود خالص شناسایی کرده و نسبت به سال قبل حدود سه برابر رشد داشته است؛ چرا که در سه ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۹۶ بیمه دی حدود ۸۶ میلیارد ریال سود خالص ساخته بود.

بر اساس این سود خالص محقق شده، در فصل نخست سال شرکت بیمه دی برای هر سهم از ۲ و نیم میلیارد سهام شرکت ۸۵  ریال سود ساخته که این سود در دوره مشابه سال قبل ۳۵ ریال بوده است.

این میزان از سود در حالی رخ داده است که ارز شرکت با قیمت قدیم محاسبه شده و با توجه به نوسانات ارز باید نوسانات نرخ ارز تغییر کند .

این شرکت طی نامه ای که اخیرا منتشر شده اعلام کرده که بر اساس مفاد ماده ۱۳۰ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات در دوره شش ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۹۷ قطعا وضعیت شرکت بهتر از قبل در سه ماهه نخست بوده و سود بالاتری را رقم خواهد زد. 

این سود عملیاتی در حالی رخ داده است که در شش ماهه نخست سال بیمه نامه ها رشد چشمگیر داشته است. گزارش شش ماهه نخست سال جاری بیمه دی نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان از رشد ۴۰درصدی دارد

در نیمه نخست امسال بیمه دی بیش از دو هزار و ۵۰۲ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده است در حالی که در دوره مشابه سال ۹۵ حدود  یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال بیمه نامه صادر کرده بود .

بر اساس این گزارش، در شهریور ماه بیمه دی ۸۳۸ میلیارد ریال بیمه تولید کرد که ۴۸ درصد آن یعنی ۴۰۰ میلیارد ریال متعلق به بیمه مسئولیت بوده و در ردیف بعدی بیمه درمان با ۱۷۱ میلیارد ریال قرار داشت.

اینکه بیمه دی، بیمه مسئولیت و درمان را در اولویت خود قرار داده است نشان از فاصله گرفتن از بیمه اجباری شخص ثالث دارد چرا که حدود ۷۹ میلیارد ریال یعنی ۸ درصد متعلق به بیمه شخص ثالث بوده که می تواند وضعیت این شرکت را بهبود بخشد.