الفبا: دکتر مصطفی پور معاون بازرگانی یکی از سه شرکت برتر صنعتی_معدنی کشورهمزمان با روز ملی صادرات، دستاوردهای حاصل از صادرات را سرمایه گذاری در پروژه های جدید و ایجاد اشتغال دانست.

 

وی در گفتگو با خبرنگار الفبا، در روز ملی صادرات اظهار داشت: تعیین یک روز از روزهای سال برای صادرات ضمن ترویج فرهنگ صادرات در میان توده مردم، تقدیر از سربازان و ایثارگران جبهه اقتصادی، فرصتی برای تبادل افکار، شناخت گلوگاه‌ها و تنگناها و بررسی راهکارهایی برای رسیدن به هدف والای جهش صادرات است .

معاون بازرگانی شرکت سنگ آهن گهر زمین با اشاره به نقش موثر تولید کنندگان در بهبود فضای اقتصادی کشور خاطرنشان کرد : بر اساس تحلیل های اقتصادی ، صادرات زمینه ساز و موتور محرّک توسعه و رشد اقتصاد هر کشور است و تولید کنندگان نقش موثری در صادرات کشور دارند که با ایجاد صادرات پایدار می توان منافع و دستاوردهای متعدد کسب نمود .

این کارشناس اقتصادی بهبود فضای کسب و کار، اجرای صحیح قوانین، عدم تدوین آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های پی‌درپی، ثبات مدیریتی و کمک به تولیدکنندگان داخلی را از مهم ترین پیش شرط‌های اصلی صادرات موفق در کشور دانست و گفت: اگر قانون در این حوزه بخوبی اعمال شود و نظارت مستمر انجام پذیرد اساساً تاثیر شگرفی در فضای صادرات کشور ایجاد خواهد شد.

مصطفی پور ادامه داد : شرکت سنگ آهن گهرزمین با حدود چهار میلیون تن صادرات کنستانتره سنگ آهن از زمان بهره برداری تا کنون جایگاهی مناسب در حوزه صادرات دارد که البته در تلاش برای مطلوب تر شدن جایگاه شرکت در بین صادرکنندگان کشور هستیم .

وی توضیح داد شرکت گهر زمین با حضور در بین سه شرکت برتر صنعتی- معدنی کشور از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است که با پشتوانه بیشترین ذخائر سنگ آهن در خاورمیانه میکوشد در آینده نزدیک با بهره برداری از کارخانجات جدید و تکمیل طرح های توسعه ، صادرات خود را با ارزش افزوده بیشتر انجام نماید .

دکتر مصطفی پور تأکید کرد شرکت سنگ آهن گهر زمین ضمن تلاش در جهت تامین نظر سهامداران محترم خود در راستای افزایش بهره وری ، تحکیم برندی جهانی و تولید ثروت ، هرگز از مسئولیت اجتماعی خود غافل نگردید و در راستای منویات مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی با اقداماتی بی نظیر از جمله ایجاد هزار فرصت شغلی خانگی ، افزایش سرانه درآمد خانواده ها ، استقرار امکانات آموزشی مجهز که منجر به موفقیت دانش آموزان این منطقه محروم در کنکور با رتبه های تک رقمی گردید و بسیار موضوعات فرهنگی و اجتماعی دیگر به عنوان معین اقتصادی در شهرستان منوجان در این حوزه نیز شرکتی سرآمد است که میتواند پیشرو و الگو باشد .