الفبا-صابر: نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از ورود سپاه به مساله صید و صیادی کشتی های چینی در خلیج فارس که منجر به اعتراض صیادان ایرانی و کمبود منابع دریایی در سواحل ایران شده است، قدردانی کرد.

به گزارش الفبا، احمد مرادی، با بیان این که استیضاح وزیر دراین خصوص کافـی نیـست، افزود: ورود نیروی دریایی سپاه در زمینه کشتی‌های چینی به‌خصوص در شهرستان جاسک قدرتمند و قابل تقدیر است.
وی در گفت‌ و گـو با ایسنا، منطقه خلیج‌ فارس، ضمن تسلیت شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی به خانواده‌های معظم این شهیدان، نیروهای مسلح، سپاه پاسداران و رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا، افزود: از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سرلشکر جعفری برای ورود به مسئله مهم کشتی‌های چینی در خلیج‌ فارس تشکر می‌کنم.
وی تصریح کرد: مدت زیادی در مجلس و جاهای مختلف فریاد زدم که کشتی ‌های چینی دارد ذخایر دریایی خلیج‌ فارس را از بین می‌ برد اما مسئولین شیلات کشور زیر بار این مسئله نمی ‌رفتند؛ خوشبختانه مسئولین کشور پس از نطق بنده در مجلس و رسانه‌ای شدن موضوع متوجه راستی و درستی آن شدند.
نـماینده مـردم هرمـزگان در مجلس اضافه کرد: صیادان در بسیاری از بنادر استان اظهار می‌ کردند که دیگر ماهی و صیدی در دریا وجود ندارد؛ این مسئله خیانت به کشور بوده و تنها نباید به استیضاح وزیر جهاد کشاورزی بسنده کرد بلکه باید کار به محاکمه وزیر و تمام افرادی که در این مسئله نقش داشتند، بکشد.
مــرادی تصریح کرد: در حال حاضر نیروی دریایی سپاه ورود کرده و موضوع کشتی‌ های چینی را به‌ خصوص در جاسک خیلی قوی پیگیری می‌کند، این کار جای تقدیر دارد و بنده از این دید حمایت می‌کنم.
وی با بیان اینکه دیگر هیچ امیدی به شفاف‌ سازی شیلات نداریم و شیلات خود در مسئله کشتی‌ های چینی مماشات کرده و زد و بندهایی در سطح ملی شکل گرفته است، عنوان کرد: متأسفانه شیلات تاکنون حتی یکی از قراردادهایی را که مدعی آن است نشان نداده و این کار رانتی آشکار است؛ در حال حاضر تنها راه مبارزه با کشتی‌ های چینی که ذخایر دریایی ما را جارو می‌کنند ورود سپاه به مسئله است که خوشبختانه ورود کرده است.
نماینـده مـردم هرمـزگان در مجلس خاطر نشان کرد: مسئله مهم دیگر کارکنانی است که بر روی این کشتی ‌ها کار می‌کنند که همه چینی هستند و جالب‌ تر اینکه این کشتی‌های چینی با خدمه چینی سوخت یارانه‌ای دریافت می‌کنند تا ذخایر دریایی ما را جارو کرده و به کشور خود ببرند.
مــرادی با تأکید بر اینکه ورود کشتی ‌های چینی به آب‌های خلیج‌ فارس و این برداشت‌های عظیم از ذخایر دریایی ظلمی به مردم ایران است و دولت در این زمینه بسیار کوتاهی کرده است، بیان کرد: جبران این تخلفات و کوتاهی‌ های دولت تنها با حکم دستگاه قضایی ممکن می‌شود و همه افرادی که در این مسئله دست دارند باید به اشد مجازات برسند.