الفبا:نماینده مردم بندرعباس در مجلس گفت: وزیر امور اقتصادی و دارایی قول برکناری پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی را داده؛ چرا که تخلفات زیادی در واگذاری‌ها توسط این سازمان رخ داده است.

به گزارش الفبا در روزهای اخیر خبرهای غیررسمی مبنی بر اینکه میرعلی اشرف عبدالله‌پوری حسینی، رییس سازمان خصوصی‌سازی در حال برکناری است و حتی ممنوع‌الخروج شده، نیز شنیده می‌شود.

بر این اساس یک عضو کمیسیون انرژی در این باره به خبرنگاران خبر داد که وزیر امور اقتصادی و دارایی قول برکناری پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی را داده چراکه تخلفات زیادی در واگذاری‌ها توسط این سازمان رخ داده است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس همچنین از نامه بیش از ۵۰ نماینده به رییس قوه قضاییه برای بررسی تخلفات سازمان خصوصی‌سازی خبر داد و گفت: این سازمان در هر استان یک یادگاری بدی بر جای گذاشته و مسئولیت مستقیم آن متوجه پوری حسینی است، البته از وزیر درخواست شده که سریعا در ریاست سازمان خصوصی‌سازی جابجایی‌های لازم را انجام دهند.

وی ادامه داد: نمایندگان در نامه به رییس قوه قضاییه ذکر کرده‌اند که رییس سازمان خصوصی‌سازی مشکلاتی در کشور ایجاد کرده که آرامش بیشتر استان‌ها در حوزه کارگری مرتبط با واگذاری‌ها را سلب کرده است که می‌توان به واگذاری نامناسب آلومینیوم المهدی و هرمزال، کشت و صنعت کارون و پالایشگاه کرمانشاه اشاره کرد.

احمد مرادی افزود: خدمت آقای دژپسند نیز شرف‌یاب شده و عنوان کردم که به حال سازمان خصوصی‌سازی فکری کنند که تاکنون این اتفاق میمون و مبارک رخ نداده است.