الفبا: قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در معاملات بازار جهانی انرژی، ۵۲٫۳۶ دلار قیمت گذاری شد که نسبت به دیروز ۲۰ سنت افزایش نشان می دهد.

 

به گزارش الفبا، قیمت نفت برنت به رقم ۵۳٫۳۴ دلار رسید و نفت خام نیمه‌سنگین آمریکا (WTI) با افزایش ۰٫۵۳ دلار همراه شد و ۴۵٫۱۴ دلار در هر بشکه به فروش رسید.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

رویترز نیز گزارش داد با اینکه قیمت نفت افزایش نسبی را تجربه کرد اما نگرانی‌ها نسبت به مازاد عرضه همچنان پابرجاست که یکی از نگرانی‌ها، افزایش نفت انبار شده در آمریکاست و بازار جهانی را تحت فشار قرار داده است.

در معاملات روز گذشته، قیمت نفت ۴٫۲۴ درصد سقوط کرده بود و سرمایه گذاران به این نتیجه رسیدند که ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سقوط سنگین قیمت نفت در شب کریسمس که آن را به پایین‌ترین سطح ۱.۵ سال گذشته برده بود، زیاد و سریع بوده اما قیمت‌ها بخشی از سقوط خود را جبران کردند و در پایان معاملات بازارهای جهانی دیروز؛ قیمت خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، با رشد حدود ٩ درصدی به ۵۵ دلار جهش کرد.

قیمت ‌هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دبلیو تی ‌آی نیز ۴.۱۵ دلار یا ۹.۷۶ درصد جهش کرد تا به ۴۶.۶۸ دلار برسد. این شاخص نفتی، روز دوشنبه با سقوط سنگین ۶.۷ درصدی به پایین‌ترین قیمت در یک و نیم ساله خود رسیده بود.