الفبا: طی سال ۲۰۱۹ صنعت بیمه در جهان شاهد افزایش حضور مدیرانی با لقب مدیران ” سرمایه جایگزین “ است.

 

به گزارش الفبا از افق بیمه، موسسه مطالعاتی فیچ در تحلیلی اعلام کرده است برخی از مدیران منبع استواری از سرمایه برای سرمایه گذاری از طریق حق‌بیمه‌ها جذب می‌کنند و بیمه‌گران نیز شاهد بازده سرمایه بالاتری در فضای نرخ پایین بهره خواهند بود.

این شرکت رتبه‌بندی پیش‌بینی کرده است که در سال ۲۰۱۹، مدیران ” سرمایه جایگزین “ بیشتر به بخش بیمه زندگی، سهام سرمایه‌، مدیریت سرمایه و قراردادهای مشاوره فرعی تمایل نشان خواهند داد.

به اعتقاد فیچ، اگر قیمت‌ها مناسب باشند، این سرمایه‌گذاری‌ها باید رشد فزاینده‌ای در دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) و ثبات در بهبود دستمزد مدیریت به همراه داشته باشند.

همچنین، فیچ تبیین می‌کند که افزایش در این نوع تعاملات با مدیران ” سرمایه جایگزین “ می‌تواند فضای اقتصادی گسترده‌تری را برای بیمه‌گران به ارمغان بیاورد از جمله بهره‌مندی از بازده بیشتر و آزادسازی سرمایه از طریق کاهش کسب و کارهای سنتی.

علاوه بر این، دسترسی به سرمایه از طریق مدیران ” سرمایه جایگزین “ به جای صدور سهام در بخش‌ دولتی می‌تواند برای بیمه‌گران، سرمایه به همراه داشته باشد. زیرا آنان با این روش، دچار چالش‌های مربوط به ارتباط با نهادهای دولتی مانند الزامات تنظیم‌مقرراتی شدید و نظارت دولت نسبت به عملکرد فصلی مالی نخواهند شد.

آتن و آتورا که شرکت‌های بیمه تابع آپولو گلوبال منجمنت هستند، ۴۰ درصد یا ۱۰۷ میلیارد دلار (تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸) از دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) این شرکت را دارا هستند که نشان از یک رشد ۳۰ درصدی سال به سال دارد.

فیچ به دیگر شرکت‌های تابع بیمه‌ای اشاره می‌کند که سرمایه بیشتر شرکت مادر را مدیریت می‌کنند مانند بلک‌استون و کارلایل که شرکت‌های تابع‌ها آنها هرینگتون‌ری و فورچونت‌ری هستند.

سرمایه‌گذاری جایگزین یا صندوق سرمایه‌گذاری جایگزین، به نوعی از سرمایه‌گذاری اطلاق می‌شود، که در دارایی‌هایی غیر از سهام سرمایه، اوراق قرضه و وجه نقد انجام می‌شود. این سرمایه‌گذاری‌ها در دارایی‌های فیزیکی شامل فلزات گرانبها، هنر، عتیقه جات، سکه یا تمبر، همچنین در دارایی‌های مالی چون املاک و مستغلات، کالاهای اقتصادی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، صندوق‌های پوشش ریسک، ابزارهای مشتقه و صندوق‌های پوشش ریسک، اعتبار کربن، همچنین جنگل‌داری و حمل و نقل انجام می‌شود. بالتبع، مدیران ” سرمایه جایگزین “ در این نوع سرمایه‌گذاری‌ها تبحر و توانمندی خاصی دارند که برای بخش‌های عمده‌ اقتصادی از جمله بیمه بسیار مفید است.