الفبا- حسین بردبار:مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره،درپاسخ به پرسش الفبا درباره تاثیر اعمال تحریم های جدید آمریکا بر تولید و صادرات نفت این شرکت گفت:ما یک برنامه مصوب تولید نفت داریم که تا الان هیچ تغییری نکرده است و حتی افزایش تولید هم داشته ایم.

 

به گزارش الفبا، حمید بورد درنشستی خبری در محل نمایشگاه صنعت نفت در پاسخ به خبرنگار الفبا درباره وضعیت صادرات این شرکت نیز تصریح کرد: آخرین محموله نفتی ما سه روز پیش بارگیری شد و مجموعه دولت نیز به صورت جدی وارد عمل شده است و تا الان تغییر خاصی روی نداده است و طبق برنامه ای که داریم آمادگی وجود دارد که صادراتمان را نیز انجام دهیم.

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره همچنین با اعلام اینکه ۶۰ درصد فعالیت‌های این شرکت به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: از ۳۳ بسته طراحی شده در راستای نگهداشت و افزایش تولید توسط شرکت ملی نفت ایران، ۴ پروژه مربوط به شرکت فلات قاره است که یکی از آنها در حال اجرا، دو پروژه دیگر در مرحله عقد قرارداد و پروژه میدان فروزان نیز به عنوان بسته آخر در نیمه نخست سال جاری نهایی می‌شود.

بورد با تأکید بر اینکه در تولید تجمعی از میادین مشترک عقب نیستیم، تصریح کرد: مدیریت یکپارچه مخازن بهترین راهکار برای توسعه میادین به ویژه میدان‌های مشترک است.

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره در ارتباط با اقدامات این شرکت برای لایه نفتی پارس جنوبی، خاطرنشان کرد: مدیریت مخزن و مدیریت بهره برداری از این لایه نفتی را در دستور کار داریم. لازم به تأکید است که هزینه بهره برداری و تولید ما در این میدان نسبت به طرف مقابل حدود یک چهارم است.

در ادامه گودرزی مدیر فنی شرکت نفت فلات قاره با اعلام اینکه قرارداد مطالعه مخازن در بهرگانسر، هندیجان، نوروز و هنگام طی ماه‌های آینده امضا می‌شود، اظهار داشت: در مسیر اجرای طرح‌های به روز رسانی مطالعات مخازن، قرارداد مطالعه سه میدان فروزان، درود و ابوذر امضا شده است.

به گفته این مقام مسئول به احتساب ضریب بازیافت حدود ۳۷ درصدی میادین مشترک نفتی فلات قاره تاکنون بالغ بر ۸۳ درصد ذخایر قابل برداشت این میادین برداشت شده است.