الفبا– معاون ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ مراحل۳ گانه برخورد با موتور سواران متخلف را تشریح کرد

 

سرهنگ رضایی معاون ترافیکی پلیس راهور پایتخت اعلام کرد: با توجه به تعداد زیاد تخلفات و سوانح خسارتی و جرحی و فوتی موتورسیکلت سواران در تهران، معاونت ترافیکی پلیس راهور فاتب در ۳ مرحله با تخلفات راکبین موتورسیکلت برخورد خواهد کرد تا در آینده شاهد کاهش تصادفات این قشر از رانندگان وسایل نقلیه باشیم.

رضایی افزود: در مرحله اول عوامل پلیس راهور به موتورسیکلت سواران متخلف تذکر می‌دهند و در صورت لزوم با توجه به تخلف برایشان جریمه صادر می‌شود و اعمال قانون می‌گردند. در مرحله دوم با ارتکاب به تخلفات ۶ گانه : رانندگی در ورود ممنوع‌ها و خط ویژه، عبور از چراغ قرمز، عدم استفاده از کلاه ایمنی، عبور از پیاده‌روهای معابر، انجام حرکات نمایشی ، پوشاندن و مخدوش کردن پلاک علاوه بر اعمال قانون وسیله نقلیه‌شان نیز توقیف می‌گردد.

معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب ادامه داد: در مرحله سوم ، در صورت تکرار تخلفات توسط موتورسواران علاوه بر اعمال قانون مدارک آن‌ها نیز ضبط می‌گردد، وسیله نقلیه‌شان توقیف و موتورسیکلت سوار متخلف به سمت کلاس‌های آموزشی موتورسواران هدایت می‌گردد که در آن کلاس‌ها مشکلات ترافیکی در خصوص تخلفات موتورسواران و حوادثی که در کمین آن‌ها می‌باشد به موتورسواران خاطی گوشزد می‌شود و به ایشان عکس و فیلم‌هایی از نمونه‌ها و سوانح قبلی نشان داده می‌شود و سپس مدارکشان عودت داده می‌شود.

وی در پایان گفت: اگر بعد از اتمام این ۳ مرحله باز هم موتورسیکلت سواری مرتکب تخلفات فوق شود با وی برخوردی به مراتب جدی‌تر خواهیم داشت.