الفبا: تفاهم‌نامه پروژه آبرسانی به استان کرمان دیروز از سوی بانک صنعت و معدن و ۹ بانک دیگر عضو سندیکای این پروژه با تسهیلات ۱۰ هزار میلیارد ریالی و با حضور نمایندگان وزارت نیرو امضا و تامین شده است.

 

به گزارش الفبا به نقل از پول نیوز، خشکسالی گریبان استان‌های کویری را گرفته است. پانزده  سال است که اصفهان، کرمان، یزد و … با بحران آب درگیر شده‌اند و هر سال متوسط بارندگی در آن‌ها کمتر از سال قبل اعلام می‌شود. در این شرایط میزان بارندگی استان کرمان از متوسط کشوری ۲۴۲ میلی متر پیشینی هم کمتر شده و از ۱۳۴ میلیمتر به ۱۲۴ میلیمتر کاهش پیدا کرده است.

بسیاری از اقتصاددان‌ها بر این باور‌ند که یکی از نقش‌های مهم بانک‌ها می‌تواند تامین نقدینگی مورد نیاز در این حوزه باشد. اینکه بانک محور بودن اقتصاد کشور ما فرصت تلقی شود یا تهدید، انتخاب بانک‌ها و مسئولان ذی‌ربط است. بانک صنعت معدن و تجارت در این حوزه پیش‌قدم شده است.

به گزارش خبرنگار الفبا، مشارکت‌نامه پروژه آبرسانی به استان کرمان دیروز از سوی بانک صنعت و معدن و ۹ بانک دیگر عضو سندیکای این پروژه با تسهیلات ۱۰ هزار میلیارد ریالی و با حضور نمایندگان وزارت نیرو امضا و تامین شده است.

حالا این بار در شبکه بانکی، بانک صنعت و معدن برای ارتقای سطح معیشت مردم اقدامی عملی کرده است. حسین مهری رییس هیأت مدیره و مدیر عامل بانک صنعت و معدن در این باره گفته است: بانک صنعت و معدن در اجرای طرح های بزرگ توسعه ای، صنعتی و تولیدی غیر قابل انکار است و پروژه ‌آبرسانی به استان کرمان، کار ارزشمندی است که با حمایت سندیکایی متشکل از بانک های صنعت و معدن، ملی، صادرات، سپه، تجارت، ملت، رفاه، کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک و همکاری وزارت نیرو و با پیمانکاری شرکت مادر تخصصی آب و فاضلاب کشور به انجام می رسد.