مهاجرت

 

الفبا – سعید صابر : اخیراً برخی از رسانه‌ها خبر از تقاضای یکی از اعضای هیات مدیره شرکت‌های بیمه که هم زمان عضویت در هیات مدیره یکی از بانکهای مطرح کشور را هم برعهده دارد برای مهاجرت به کانادا داده‌اند، خبری که خاطره ناپسند فرار محمود خاوری مدیر عامل اسبق بانک ملی ایران را به همین کشور تداعی می‌کند.

به گزارش الفبا، نام رییس هیات مدیره یکی از شرکت‌های بیمه که هم زمان عضویت در هیات مدیره یکی از بزرگترین بانک‌های کشور را هم بر عهده دارد مدت‌ها در لیست متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار گرفته است.

پست مدیر عاملی و هیات مدیره سکوی پرتاب برای خارج نشینی است و اکنون مدیران و اعضای هیات مدیره برخی بانک‌ها و بیمه‌ها بیش از پیش، کورس خارج نشینی و اخذ پاسپورت اروپا و آمریکا را بر حضور متعهدانه در بیمه‌ها و بانک‌های متبوعشان ترجیح می‌دهند.

البته سندروم عطش مهاجرت در مدیران بیمه‌ای تنها به به این مقام مسئول محدود نمی‌شود و مدت‌هاست که رسانه‌ها از افزایش تعداد دو تابعیتی‌های بیمه‌ای و بانکی خبر می‌دهند.

در حالیکه طی ماه‌های اخیر مقامات حاکمیتی بر ضرورت بهبود اوضاع موجود در بازارهای مالی با اتکاء بر اصل تعهد به اقتصاد مقاومتی تاکید دارند، اما مدیران و اعضای هیات مدیره شبکه مالی که شریان و نبض اقتصادی کشور محسوب می‌شوند این روزها به جای تمرکز بر بهبود وضع موجود بر رتق و فتق امور مهاجرتی خود تمرکز کرده‌اند.

اساساً پست سازمانی باید برای مدیر عامل و عضو هیات مدیره تعهد و ماندگاری سازمانی همراه با تدوین برنامه‌های میان مدت و بلند مدت توسعه‌ای ایجاد کند، اما به نظر می‌رسد برخی افراد پست‌های سازمانی را جهت استفاده از رانت‌های اطلاعاتی برای دستیابی به منافع شخصی هدف می‌گیرند.