الفبا: قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت تنها دغدغه مسکن های مهر، تکمیل واحدهای مسکونی نیست، بلکه واحدهای مسکن مهر نیازمند مدرسه، کلانتری و آب و برق هستند؛ بنابراین بدون این خدمات نمی شود واحدها را به متقاضیان تحویل داد.

به گزارش الفبا به نقل از پارس نیوز، احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با بیان اینکه بسته شدن پرونده مسکن مهر بستگی به پول دارد، گفت: در صورتی که اعتبارات مورد نیاز مسکن مهر تزریق شود، پرونده این پروژه عظیم به زودی بسته خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال ۹۳ بعد از دستور مقام معظم رهبری برای تکمیل واحدهای مسکن، ۳۶ جلسه با مدیران شهرهای جدید و بانک ها برگزار کردیم، گفت: در سال ۹۶ میزان اعتبارات لازم برای تکمیل واحدهای مسکن مهر، ۱۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که حدود ۶ هزار میلیارد تومان از آن مورد نیاز خدمات زیربنایی است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر افزود: ۱ هزار میلیارد تومان از طریق اسناد خزانه و ۵ هزار میلیارد تومان نیز از منابع اعتباری برای تکمیل ۲۸۰ هزار واحد مسکن مهر تخصیص یافته.

مهرآبادی اظهار کرد: متأسفانه تخصیص این میزان اعتبار برای تکمیل واحدهای مسکن مهر کافی نبود و اگر دولت در آن دوره اعتبارات را کامل پرداخت می کرد، تا به امروز پرونده این پروژه عظیم بسته می شد.

وی تأکید کرد: مدیران بخش مسکن مهر برای گرفتن اعتبار بسیار پیگیری کردند، به عقیده بنده شاید در آن دوره پول به میزان کافی وجود نداشت، زیرا که اگر منابع لازم مالی وجود داشت، اعتبارات پرداخت می شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در دی ماه سال ۹۵ اعلام کرده بود که از کل ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون یک میلیون و ۷۷۴ هزار و ۷۶۱ واحد افتتاح و یک میلیون و ۵۱۱ هزار و ۹۰ واحد تحویل متقاضیان شده است.

مهرآبادی در پایان گفت: پیش از نوسانات ارزی، واحدهای مسکن مهر برای اتمام کار حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم داشتند، هم اکنون با افزایش قیمت ارز و مصالح ساختمانی، میزان نیاز به اعتبارات بیشتر شده است. دولت اگر همان میزان اعتبار را در آن زمان پرداخت می کرد، می توانستیم در همان زمان پروژه را به اتمام برسانیم.

  • منبع خبر : پارس نیوز