الفبا: بر اساس قانون بودجه ۹۷ مقرر شده است، در صورتی که مالکان وسایل نقلیه نسبت به پرداخت اصل جرایم معوق رانندگی خود تا پایان سال ۹۶ اقدام کنند، دو برابری دیرکرد آنها بخشوده شود.

 

به گزارش الفبا، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد: مهلت بخشودگی ۲ برابری جرایم معوقه رانندگی تا پایان آذرماه سال جاری است و این زمان تمدید نمی شود.

سرهنگ عین الله جهانی افزود: بر اساس قانون بودجه ۹۷ مقرر شده است، در صورتی که مالکان وسایل نقلیه نسبت به پرداخت اصل جرایم معوق رانندگی خود تا پایان سال ۹۶ اقدام کنند، دو برابری دیرکرد آنها بخشوده شود.

وی ادامه داد: بر این اساس و با تمهیدات اندیشیده شده، مالکان وسایل نقلیه تا پایان آذرماه اگر جرایم معوق رانندگی تا پایان سال ۹۶ را پرداخت کنند، می ‌توانند از این تسهیلات برخوردار شده و به جای پرداخت جریمه دو برابری، اصل مبلغ را بپردازند.

سرهنگ جهانی ادامه داد: در صورتی که مالکان وسایل نقلیه در مهلت مقرر نسبت به پرداخت جرایم معوق خود اقدام نکنند، به ‌طور سیستمی جریمه دو برابری آنها مجددا اعمال می‌شود.

وی گفت: شهروندان می توانند با مراجعه به سایت www.rahvar.ir یا مراجعه به پلیس + ۱۰ یا ارسال پیامک به سامانه ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰و درج شماره VIN یا از طریق درگاه بانک ها، از این فرصت استفاده کرده و کل جرایم خود را پرداخت کنند.

جهانی از شهروندان خواست پرداخت جریمه ها را به روزهای پایانی آذرماه موکول نکنند و در صورتی که در روزهای پایانی جریمه خود را پرداخت می کنند، از طریق سایت اقدام نکنند چرا که پهنای باند جوابگوی همه افرادی که می خواهند از این طریق جریمه های خود را پرداخت کنند؛ نیست بر این اساس بهتر است از طریق مراجعه به پلیس + ۱۰ یا ارسال پیامک به سامانه ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ نسبت به پرداخت جریمه های خود اقدام کنند.