الفبا: درپی اعلام موضع اخیر عباس عراقچی، معاون وزیر امورخارجه کشورمان درباره اخراج اتباع افغانستانی از کشورمان به دلیل شرایط تحریم، موجی از انتقادها در فضای رسانه ای و فضای مجازی به راه افتاد که همچنان ادامه دارد.

به گزارش الفبا کانال تلگرامی بیداری ملت با انتشار پستی نوشت:” بر هیچ کس پوشیده نیست که موفقیت های منطقه ای مقاومت در سوریه و عراق با محوریت سپاه، بدون همراهی حشدالشعبی عراق و لشکر ۲۸ هزار نفری جان برکف و زبده از برادران افغانی فاطمیون ممکن نبود…

زمان تحلیل گذشته و اکنون ما با یک واقعیت عریان مواجهیم که در یک ماه اخیر بازوان قدرتمند منطقه ای سپاه قدس توسط سلبریتی ها و برخی مسئولین مانند عراقچی مورد حمله قرار گرفته است . دشمن بیرونی مانند آمریکا و غرب اکنون بازوان داخلی خودش را آشکارا به جنگ با کشورمان فرستاده است….

حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان نیز در یادداشتی نوشت: جناب عراقچی لطفا به خدمات و فداکاری‌ها و ایثار برادران افغانی در ایران اسلامی نیم نگاهی بیندازید. اکنون به عملکرد خودتان و وزارتخانه متبوعتان نگاه کنید. چه می‌بینید؟ حضور برادران و خواهران افغانی در ایران اسلامی سرشار از ایثار و جانبازی و فداکاری است و… حضرتعالی و وزارتخانه متبوعتان غیر از تحمیل سند ذلت‌بار برجام و برباد دادن امکانات و ظرفیت‌های کشور چه دستاوردی داشته‌اید؟! حالا خودتان کلاهتان را قاضی کنید و بفرمایید اگر قرار به رفتن باشد، آیا عقل و عدل و انصاف و منافع ملی حکم نمی‌کند که شما باید بروید؟!

به نظر می رسد مسئولانی در حد واندازه عباس عراقچی باید دقت بیشتری در ارایه نقطه نظرها و مواضع داشته باشند تا ناخواسته آب به آسیاب دشمن نریزند.