الفبا: رقابت در تولید محصول جدید بیمه گران بزرگ را وارد عرصه تازه ای کرده است.

 

به گزارش الفبا و به نقل از افق بیمه اخیرا رویترز با تاکید به رقابت شرکت های بزرگ بیمه حتی برای پوشش های مشابه بیمه ای اشاره کرده است.

رویترز اعلام کرد مونیخ ری که غول بیمه ای اتکایی جهان است اخیرا محصولی را وارد بازار کرده است که عاملین نیروگاه های بادی را در برابر خسارت به عواید ناشی از نوسان سرعت باد پوشش می دهد. این شرکت امیدوار است تا در سال ۲۰۱۹، یک گیگاوات ظرفیت برق بادی را با این محصول جدید بیمه‌ای پوشش دهد. این محصول بیمه‌ای بالاتر از ضمانت تولیدکننده تجهیزات و بیمه اموال قرار می‌گیرد.

این حرکت در راستای پوشش‌های مشابهی است که شرکت‌های سوئیس‌ری و نفیلا کپیتال/آلیانز برای برق‌های توربین‌های بادی در اروپا، استرالیا، ایالات متحده و آسیا ارائه می‌دهند.
مونیخ‌ری در بیانیه خود اعلام کرده است که محصول این شرکت منحصر‌به‌فرد است زیرا برخلاف دیگر محصولات مشابهی که از تصاویر ماهواره‌ای و ایستگا‌ه‌های آب و هوایی استفاده می‌کنند، از یک دستگاه مستقر در محل برای رصد خروجی انرژی بادی در زمان واقعی بهره‌برداری می‌کند و می‌تواند برای نیروگاه‌های ناتمامی که هنوز سابقه عملکردی برای خود ثبت نکرده‌اند، پوشش ارائه دهد.
مدیر پروژه این شرکت، رانی بندلین اسپور گفت: «با راه‌اندازی این محصول، ما شاهد علاقمندی و امید برای پوشش یک مگاوات [انرژی بادی] در سال جاری در سطح جهان هستیم. همچنین، در نیمه‌اول سال ۲۰۱۹، قراردادی برای یک پارک آزمایشی انرژی بادی با توان ۳۰۰ مگاوات به انجام رسانده‌ایم. این پارک برای چند سالی است که در حال عملیات بوده و بحث‌هایی نیز برای پیشرفت بیشتر آن وجود دارد.»
این بیانیه از آلمان صادر می‌شود: کشوری که دارای ۵۳ گیگاوات ظرفیت بادی دریایی و شش گیگاوات ظرفیت ساحلی است و به‌نظر می‌رسد که تولید محصولات ذغال‌سنگ را تا سال ۲۰۳۸ کاملاً کنار بگذارد و این بزرگ‌ترین اقبال برای انرژی‌های تجدیدپذیر محسوب می‌شود.
اسپور اضافه می‌کند: «این [محصول]، به ضمانت بیشتر جریان نقدی کمک نموده و بنابراین، بانک‌پذیری پروژه‌ها را بهبود می‌بخشد.»