الفبا- بردبار: اخیرا در خبرها به نقل از میدل ایست نیوز داشتیم که منابع رسمی مصری از توقیف نفتکشی غول‌پیکر از ۱۰ روز پیش به هنگام عبور از کانال سوئز خبر دادند، با این حال یک منبع آگاه در زیرمجموعه وزارت نفت به خبرنگار ما گفت که این نفت کش متعلق به ناوگان نفت کش های ایرانی نیست.

به گزارش الفبا، در خبر میدل ایست نیوز آمده است که این نفتکش که حامل نفت ایران بود با پرچم اوکراین در حال طی مسیر از کانال سوئز بود. برخی از منابع در گفت‌وگو با روزنامه العربی الجدید نیز اظهار داشتند: اقدام مصر در توقیف نفتکش مذکور در راستای اجرای تحریم‌های امریکا علیه ایران صورت گرفت. با این حال منبع آگاه مذکور در وزارت نفت که تمایلی به اعلام نامش نداشت به الفبا گفت: به دلیل این که نفت کش مذکور جزو ناوگان نفت کش های ایرانی زیرمجموعه وزارت نفت نیست نمی توان اظهارنظر رسمی درباره آن داشت.
درهمین حال دیپلماسی ایرانی نیز در خبرش آورده است که تماس‌هایی میان مصر و ایران در این باره انجام گرفت که در آن طرف ایرانی، زمان و علل این اقدام مصر را جویا شده است. این اقدام مصر در حالی انجام شد که دو طرف ارتباطات و تماس‌های اعلام نشده‌ای درباره شماری از پرونده‌های منطقه‌ای از جمله اوضاع یمن و سوریه داشته‌اند همچنین تهران به خاطر روابط خود با حماس و جهاد اسلامی، گفت‌وگوهایی با مصر درباره اوضاع فلسطین داشته است.